Krajina po volbách III: Koupená demokracie

V České republice nyní máme "demokracii" (prosím neplést s vládou lidu), čili parlamentní systém tvořený:


1) Dvěma stranami multimiliardářů (TOP 009 multimiliardářů Bakaly a Schwarzenberga a ANO multimiliardáře Babiše), každá s vlastní celoplošnou mediální říší významně ovlivňující veřejné mínění.


2) Dvěma upadajícími rádoby demokratickými stranami opřenými o kmotry-sponzory a lobbisty, ve kterých neustále zuří vnitřní boj o moc a podíl na stále se tenčících penězovodech. Tyto strany se střídavě podílely na zavádění neoliberálního modelu.


3) Stranou středních podnikatelů multimilionářů Okamury a Bárty (Úsvit přímé demokracie).


4) Stranou hájící zájmy globální podnikatelské sekty (KDU-ČSL).


5) Liberální (pro)systémovou KSČM.


24 let po sametovém převratu zapadla Česká republika coby závislá nesvéprávná kolonie jako třtina ve větru přesně do neoliberálního dluhového  modelu ovládajícícho svět. Všeobsáhlé špiclování doprovázené cíleným mediálním volebním "lynčem" a politickými policejně justičně zpravodajskými praktikami (Kubiceho zpráva, kauza Rath…) , rozbíjení státu, vzdalování povinně předplácených veřejných služeb obyvatelstvu, odnárodňování a cizí diktát i "řecká cesta" privatizace českého státu nadnárodním kapitálem vstupují do dalšího dějství.  Multimiliardáři si sami píší zákony na míru ve vládě a diktují pomocí svých stran svou vůli obyvatelstvu. Hra na demokracii (vládu lidu) prakticky skončila.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments