Labutí píseň Ústavního soudu

Ústavní soud se opět postavil vládě, když zrušil speciální srážkovou daň na státní příspěvek ke stavebnímu spoření, protože ze strany vlády nešlo o nic jiného, než o retroaktivní opatření maskované účelově zavedenou daní.  Po věcné stránce to vládu trápit nemusí, omezení státní podpory stavebního spoření si určitě dokáže prosadit na druhý pokus spolu s „balíčkem úspornými opatření“, zrušených ÚS přede dvěma měsíci pro zneužití stavu legislativní nouze.

Jenže věcná stránka vládu netrápí, těžkou hlavu jí dělá stránka politicko-ideologická. Vládě se zkrátka neodmlouvá, a už vůbec ne poukazem na to, že vláda při prosazování svých zájmů používá nezákonné postupy a špinavé triky.


Lze proto očekávat útok na ÚS vedený pod praporem boje za demokracii a pod záminkou toho, že „ÚS vstoupil do politiky“ a „pasoval se na třetí parlamentní komoru“. Můžeme tak očekávat nejenom snahu o diskreditaci ÚS, ale možná i pokusy o jeho zrušení, okleštění pravomocí, nebo „kastraci“ na personální úrovni, kdy budou neposlušní soudci nahrazeni soudci loajálními, hájícími za všech okolností výdobytky mafiánského kapitalismu a nedotknutelnost vlády.


Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments