Libye téměř rok po „humanitární pomoci“ USA a NATO

Únor 08, 2012


Green Libya! Libya-TV


Občanská válka v Libyi začala demonstracemi a protesty v návaznosti na protesty v jiných arabských zemích. Libyjci (pár stovek) protestovali od 13. ledna 2011 hlavně proti vůdci Muammaru Kaddáfímu. Režim ÚDAJNĚ reagoval střílením do demonstrantů a nasazením armády včetně letadel k potlačení protestů, dnes už  máme od AMNESTY INTERNATIONAL (Francie) potvrzeno, že není jediný důkaz o těchto činech. Demonstrující alias rebelové podpalovali policejní stanice, vytvářeli nepokoje a nakonec získali zbraně ze skladů legitimní armády Libye. Začala kampaň NATO a USA.

 

Malá rekapitulace:

Miliardové částky (€) z kapes daňových poplatníků všech členů NATO, tudíž i z našich peněz byly využity k údajné pomoci Libyjcům, kteří byli zabíjeni Kaddáfiho gardami. Podle vlády Libye zemřelo přes 160 lidí, ale jak sám řekl Saíf al-Islám, byl to nutný krok, který vykonala legitimní armáda Libye pro ochranu zbraní ukrytých ve skladech armádních objektů. To by se mohlo stát kdekoliv ve světě. Pár stovek rebelů vtrhne do armádních objektů a bude chtít zbraně, necháme jim to – nebo se budeme bránit?


Mezitím NATO zavedlo bezletovou zónu a pěkně bombardovalo cestu od Benghází až po Tripolis. Rebelové se vždy seběhli ke své kořisti, loupili, zabíjeli, znásilňovali a takto se pokračovalo dál. Žádní Libyjci by tato zvěrstva proti svým lidem nedělali. Díky této humanitární akci na  pomoc Libyjcům  zemřelo přes 50 000 lidí, drtivou většinu z nich má na svědomí NATO a USA.


USA prostřednictvím své technologie našli
Kaddáfiho a poté pouze předali informace svým žoldákům. Dodnes není jasné, zda-li byl Kaddáfí zadržen a vyslýchán, ale s jistotou víme, že byl lynčován, brutálně bit, sodomizován – vojáci mu do konečníku vráželi nůž a další zvěrstva prováděli na něm i jeho dětech. Kaddáfi zemřel, nyní je nutné se zamyslet, co dál.


Nadále se vedla a vede krutá, lživá mediální válka. Al-Džazíra vypustila lži, které ovlivňují dění v Libyi po celou dobu. Jak jsem již zmiňoval v jiném článku, byla vytvořena lživá informace o tom, že Muammar Kaddáfi najal tisíce černých žoldáků. Kvůli této lži se v Libyi násilnosti na černých Libyjcích stále stupňují. Libye má tři regiony – Tripolsko, Kyrenajku a Fezzán. Právě jižní Fezzán je už stovky let obydlen černými Libyjci, kmenem Tuarégů. Tento kmen a mnoho dalších jsou členy LLA (libyjské osvobozenecké armády), která se snaží osvobodit zemi a podle informací na jejich stránkách se ten čas blíží.


Ve stejném momentě rebelové drží přes 1500 černých Libyjců v koncentračním táboře! (Video ze 4.února smazáno po 24hodinách – cenzura)
Kde jsou NATO a USA? Jak mohou dovolit, aby lidé, kteří před rokem žili spokojený a důstojný život, byli teď v táboře za ostnatými dráty? A to vše z obav, že by mohli být najatí žoldáci, ale také jako rukojmí.


Zde je další video ze 7. února – masakr v Libyi. Ve městě Džanzúr stříli barbaři do lidí, kde jsou NATO a USA?To vše se děje za dozoru a přítomnosti zahraničních vojáků. Zde je fotka z francouzské regaty v Benghází. Jak jsem již informoval, do Libye se z Malty dostalo 6 000 vojáků, aby chránili ropné vrty. Libyjci je nezajímají.

BENGHÁZÍ-1.2

 

Aktuální dění:

Baní Valíd zůstává stabilní a je v rukou kmene Warfalla, který je největším kmenem v Libyi a je jejich základnou. 29. ledna poslali do Baní Valíd policii, nikoli milici ze strany rebelů. Podle tajného zdroje je to dobré znamení. Všechny kmeny mají své oblasti, ze kterých pocházejí, Libyjec se ale pohybuje po celé Libyi a žije kdekoliv.


Momentálně se rebelové bojí lidí z Bani Valíd. Nastal zde incident, kdy rebelové v Bani Valíd byli nerozumní, vadilo jim, že lídři z kmene Warfalla postavili kolem města kontroly, takže celá země byla v napětí. Byly postaveny stovky stanovišť kolem města a všichni, kteří byli podezřelí, že patří pod kmen Warfalla, byli zastaveni, prohledáni a obtěžováni. Misuráta byla jedna z těch "osvícených" oblastí, rebelové tam udělali tolik špatných věcí, že žijí ve strachu.


Doktoři bez hranic a Amnesty International opouštějí Libyi kvůli pokračujícímu mučení a vraždění nevinných Libyjců. Elektřina v Tripolisu je každý den zapínána a vypínana. Jídlo je velmi drahé, což je pro lidi, kteří předtím žili v prostředí s příspěvky na jídlo, palivo, energii a jiné šok, nikdy takové problémy nezažili. Kapitalismus je pro ně nejspíš novinka.


NTC (Národní přechodná rada) neudělala nic, aby do země přinesla stabilitu. Lidé jsou naštvaní a na ulicích jsou vidět nápisy (dokonce i rebelů): „Chceme zpět vše, jak bylo před válkou“ a „Prosím vraťte nás v čase do doby před válkou“. Lidé trpí a potřebují pomoc. Kde jsou NATO a USA? Univerzita je otevřená, ale nefunguje úspěšně. Otevřená je jen v některých dnech. Není stabilita, země prožívá anarchii, protože celý vládní systém byl kompletně zničen.


Podle Human Right Watch 24 hodin poté, co byl zadržen milicí v Zintánu (kde je vězněn Sajf al-Islám), zemřel libyjský diplomat, který sloužil jako velvyslanec ve Franci. Dr. Omar Brebesh, který byl zadržen 19. ledna 2012, zemřel po mučení. Více k těmto kauzám zde.


Jsou mučeni libyjští doktoři a lidé, kterým země věří, jsou to ti správní, moudří, které Libye potřebuje. Dr. Abuzaid Dorda se pohřešuje. Je ve velkém nebezpečí, jeho zdraví není dobré a jsou na něj naštvaní, protože se k nim nechce přidat. Dr. Dorda je jeden z nejvíce respektovaných lídrů v Libyi. Kdyby ho donutili se k nim přidat, tak by celá země byla pod NTC. Zná a má také důkazy o všech zločinech spáchaných během války, tato informace je mimo Libyi. Všichni se modlí pro jeho brzký návrat. Libye opravdu potřebuje lidi jako je on.


Některé dny jsou dobré, jindy se vše vrací ke špatnému. V ulicích Tripolisu jsou zase zbraně. Zase jsme se vrátili k nestabilitě. Žádná funkční vláda, lidé chtějí své životy zpět, zatím ale se nezdá, že by zde byla nějaká osoba z vedení NTC, která by dokázala vytvořit stabilní vládu pro tuto zemi.


Po celém světě jsou Libyjci, kteří měli bezplatné vzdělání a vše jim Libye hradila, nyní o tyto příspěvky přišli. Řekněte sami, co nás to ovládá za lidi, že to musí takto dopadat?Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments