List z vězení XIII: Nečasův politruk

Někteří studenti se na jihu Čech bouří proti komunistické radní pro školství. Další zase v Karlovarském kraji proti radnímu s kariérou politruka pohraničníků u drátěných plotů. Média vesměs studentům fandí, někteří jim naopak nafoukaně vzkázali, proč protestují, když dobu komunismu nezažili.


Černí baroni

Chvilku jsem zažil povinnou vojnu za minulého režimu a skutečně jsem potkal politruky, kteří jsou tak krásně popsaní v Černých baronech, či Tankovém praporu. Vlastně jejich praotcem je nadporučík Dub z Osudů dobrého vojáka Švejka. Čest výjimkám.


Volby a protesty

Zaznamenal jsem názory podivující se nad skutečností, že studenti protestují proti výsledkům demokratických voleb. Na tom není nic špatného vyjádřit svobodně nesouhlas i s výsledky voleb. Individuální či skupinový názor nemusí s výsledky voleb vůbec korespondovat a je právem každého své názory vyjadřovat.


Příčina a následky

Protesty a pohoršení však nepostihují příčinu toho, co je předmětem nesouhlasu. Komunisti neposílili jen proto, že jsou tak dobří a čím dál tím víc lidí je obdivuje. Posílili jednoznačně proto, že šlo o protestní volbu, třeba i neúčastí. Šlo o protest proti současné vládě.


Nečas může za politruka

Exaktně vzato by správně měli studenti držet hladovku před Strakovou akademií a Ministerstvem financí. To jsou místa, kde se rozhodly krajské volby. Rozhodla to vláda tím, že dlouhodobě snižuje životní úroveň lidí a zemi táhne ekonomicky pod vodu. Pokud v tom budou pokračovat, pak se smiřme s tím, že se bývalí politruci vrátí i na ministerstva a nenávistné reakce médií s tím nic neudělají.


Nahrává i váhavost ČSSD

Z vedení sociální demokracie není cítit síla, autorita a rozhodnost, což opět hraje do noty komunistům. Současně Kubiceho partě částečně zase vyšel trik pošpinit ČSSD před volbami. Jen nepředpokládali, že tentokrát jsou už lidé tak naštvaní, že jejich hlasy skončí u komunistů. Mé zatčení a průvodní hysterii připravili pěkně, jen podcenili náladu ve společnosti. A tak by studenti měli protestně hladovět i kvůli panu Kubicemu a jeho věrným pomocníkům.


Řád za zásluhy

Komunistická strana by pak panu Kubicemu měla dát řád za zásluhy o své vzkříšení k politické moci. Minimálně za úsporu nákladů na volební kampaň, kterou nedělali skoro žádnou.

 

Převzato z blogu autora na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments