Lžeš, modrý tlusťochu?

www.ods.cz


Nedavno sem valil po Porubě, a malem sem se zleknul. Z takeho velkeho bilborda, kere platime politykum, aby si tam před volbama vylepili ty svoje gzychty, na mě čuměl modry synek, kery nam fčil robi premijera. Kdyby enem tak čuměl, možna by mě to tak nevylekalo. Ale on tam cosik blekotal o tom, že mu ide o moju nezadluženu budoucnost. A to mě vylekalo, bo žadne dluhy nemam.


Když mi synek, kery zadluži republiku o 166 milijard v roce 2010, o 155 milijard v roce 2011 a enem za pulku tohoto roku o dalšich 72 milijard, začne cosik vypravjat o nezadlužene buducnosti, to by mě cyp střelil.


Tuž vzpomněl sem se na tři roky stary bilbord, kaj slibovali nizke daně.


Hovno. Nedřiv zavedli povodňovu daň, 1200Kč ročně. Pak zavedli 15% daň z uroku stavebniho spořeni. Pak přišli se zdaněnim duchodcu. Zvedli dalnični daň z 1200 na 1500Kč. Zvedli mytnou daň pro naklaďaky o 25%. Zvedli daňe z cigaret aji z volneho tabaku. Zavedli daň pro ty, co jezdi na zemni plyn. Zvedli daň ze žradla, leku, vody, knižek o 4%. Zvedli daň na všecko ostatni o 6%. Chystaju daň z vina. Chystaju zvednut daň pro ty hňupy, keři nežiju jak cygani a maju vlastni baraky. Chystaju zvednut daň z roboty pro ty, keři moc robi anebo moc zarobi.


V Praglu zakladaju nove uřady plne lidi, kere ja budu platit a oni mě za to budu buzerovat. Založili Generální inspekci bezpečnostních sborů, Vládní výbor pro koordinaci boje s korupcí, Centrální registr přestupku. Chystaju se zřidit Úřad pro kontrolu financování politických stran, Úřad pro veřejné financování a Grantovou agenturu na podporu sportu.


Ja, synku, lhat možeš, ale všeho do času. Lhali jini před tebu, tuž čemu ne ty? Všeho do času…z dolu jde plamen a dym, zučtujem spolu!


bbb.jpg

 

aaa.jpg

 

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Ostrava

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments