Malý mravoučný příběh ze zdravotnictví

Před svátky se můj známý dozvěděl, že má nádor na nadlevině. Dostal doporučení ke specialistovy a byl u něj včera. Pokračování příběhu ale nese stigma doby v míře větší než malé.

 

Obyčejný človíček typu vesnického strejce, nevýznamný, neprůbojný, 45 let, částečný invalidní důchod. Když mi ten papír ukazoval, měl na krajíčku. Paní doktorka ho objednala „již“ na 21. 3. 2011, má prý plno a nedá se nic dělat. Už jen třikrát zaplatí zdravotní pojištění a asi 50krát pojede do práce autem okolo střediska, kde paní doktorka sídlí. A pak se možná dozví, jak je to vážné, jakou má šanci a co bude dál.


Myslela to paní doktorka opravdu vážně?

 

Ještě, že v tomto státě existuje korupce, známosti a barterový obchod. Kolika schopným lidem a jejich přátelům již pomohla. Ti neschopní již možná tlejí v zemi, protože neměli dostatečně ostré lokty, málo síly, peněz či drzosti. Neviditelná ruka zákona džungle úspěšně a metodicky odstraňuje slabé a neschopné a udržuje stádo silné a zdravé. To je náš radostný svět, Bůh žehnej našim vládcům, kteří to dotáhli až sem!

 

Ale konec melodramatu, vyřeší se to pěkně po „česku“. Chlapec se již příští týden u vyhlášeného specialisty dozví, jestli má vzít rakev na výhodné splátky. Tak vidíš, ty kverulante, jak systém krásně funguje!

 

Jaképak jaro?
Vždyť je furt léto
všecko jde bez závad
a funguje to
Země se točí
zdá se že správně
rozvahu chlapče
rozvahu hlavně.

J. Nohavica, Perestrojka

Převzato z Nautila

 


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments