Manažeři DPP si nadělili milionové odměny a odešli

Sedm manažerů pražského dopravního podniku (DPP) si na přelomu roku rozdělilo odměny ve výši 8,6 miliónu korun. Ve středu o tom informoval deník Insider. Server uvedl, že jde zřejmě o rekordní odměny, které byly ve veřejném sektoru vyplaceny a že je inkasovali lidé spojení s bývalým ředitelem dopravního podniku Martinem Dvořákem. Nynější vedení DPP v dubnu oznámilo, že odměny bývalých zaměstnanců prověří, a pokud se ukáže, že byly vyplaceny neoprávněně, bude je podnik vymáhat.


Odměny byly vypláceny loni v prosinci a letos v lednu a v únoru. Největší částku obdržel bývalý ekonomický ředitel Ivo Štika, který vedle platu získal 2,8 miliónu korun. Jaroslav Stůj, který po Dvořákovi dva měsíce zastával funkci generálního ředitele, dostal podle Insideru po svém odvolání 2,6 miliónu korun. Další manažeři si připsali statisícové částky, více než 400 000 dostala také bývalá mluvčí DPP Ilona Vysoudilová.


Nynější ředitel podniku Vladimír Lich v dubnu oznámil, že odměny vyplacené některým bývalým zaměstnancům prověří. "Pokud se ukáže, že odměny byly vyplaceny neoprávněně, budu se snažit najít cestu, jak vyplacené částky vymáhat zpět. Zároveň nastavím interní směrnice dopravního podniku tak, aby k výplatám podobných odměn již nedocházelo," uvedl Lich.


Zdroj: eSondy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments