Masopustní reformní atomový zemětřas

Březen 13, 2011


Kresba: Cecílie ČernochováPostní období se snáší na naši hlavu v podobě nadbytečných kil a úsporných opatření, které jistě rozveselí každého pravověrného neoliberála se sklonem k mírnému fašismu v mezích zákona. A my dopadneme, jak ten fašankový slon na Štrudlově. Chudák si nabral tolik reformně dobrého, že to ekonomicky špatné už nemohl unést. Mezitím se po zemětřesení Japonsko pohnulo 2,5 metru na cizí území a zemská osa se vychýlila o deset centimetrů. Matička Země dostala tanec svatého Víta, den se zkrátil o 1,23 milisekundy.


Ministr Drábek tento výpadek započte do nového zákoníku práce, v němž napraví přehmaty kolem přesčasů, zruší zbytečné a škodlivé dávky všeho druhu, a po vytunelování důchodů nechá místo tradičním hodnotám. Nezavede žebračenky, protože staré rodiče mají živit jejich děti, jak tomu bylo v mytických dobách. Ti i oni si naivně šetřili a šetří na důchod, protože si mysleli, že žijí aspoň v 19. století. Jenže tento peníz nesmí zahálet. Proto přejde do privátních kapes, kterým Kalousek dovolil investovat bez zbytečných omezení, co do kapitálových rizik.


Atomární šéfka Drábková nás hnedle ujistila, že po vytunelování státu a přilehlého okolí máme atomovky chráněné lépe než v Japonsku. A to zde proběhlo zemětřesení o síle téměř 9 stupňů, což by v jiné zemi zanechalo milióny mrtvých a zničená města. Tato zářivá paní má moji plnou důvěru, stejně jako koaliční slepenec. Poslední hrůzný zemětřas v Chile (1960) pohnul s zemskou osou a přilehlými kontinentálními krami stejně efektivně jako nyní v Japonsku. I u nás se stalo něco podobného, naposledy v roce 1989.

 

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments