Military monitor 10/2012

Izrael se rozhodne sám, zda zaútočí na Írán, USA to mají akceptovat, tak zní stanovisko izraelského ministra zahraničí. Válka je pro některé lidi evidentně podobně zásadní morální dilema, jako zda si dát v neděli po obědě kávu.

USA možná na Irán zaútočí novou superbombou . To Íránci určitě ocení. Britové také byli radši, když na ně padaly V-2, než když jim prostě házeli na hlavu bomby.


Není vyloučeno zabrání severního Kypru: „V případě zkrachování jednání o kyperském urovnání Turecko nevylučuje zabrání severní části Kypru.“


John McCain vyzval k bombardování syrských vojsk. Američtí politici jsou bez ohledu na stranickou příslušnost konzistentní v tom, že neexistuje hranice, za kterou by nezašli.


Česko má moderní systém navádění raket. Je mu ovšem na dvě věci, protože zaprvé nemá ty rakety a zadruhé chce zrušit protivzdušnou obranu státu. (Ale je to divné, standardní postup by byl nejprve za mnoho miliard nakupovat, modernizovat a rekonstruovat, a pak teprve zrušit.)


Dneska je toho nějak málo, co? Buď mi něco uteklo, nebo jsem na něco zapomněl, anebo si chlapci z VPK (vojensko-průmyslového komplexu) vybírají oddechový čas.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments