Military monitor 14/2011

Libyjští povstalci reklamují nálety, NATO prý nedělá svoji práci pořádně. Mělo pro ně a za ně porazit Kaddáfího a ono pořád ne a ne… Měli by dostat slevu.

Ministerstvo obrany zvažuje, že zruší vojenský újezd Brdy. Je to logické: radar v Brdech nebude, tak co s ním? Někdo za to potrestaný být musí. Navíc v něm leží ladem takových stromů, které by se daly vykácet a nahradit útulným betonem a jiným pokrokem…


Rusko se chystá na porcování Arktidy, na sever už vysílá vojáky. Oč se očekává pře? Přeci o suroviny: „Ruské zájmy v arktické oblasti začne už letos hájit speciální vojenská jednotka. Zdejší region totiž už možná do dvaceti let čekají tahanice o obrovské zásoby ropy a zemního plynu.“


Napětí mezi stoupenci prezidenta a vzdoroprezidenta (neptejte se mě, který je který) v Pobřeží slonoviny eskaluje, francouzské bitevní vrtulníky zachraňovaly japonského velvyslance a Francie vyslala do země pozemní jednotky (ano, čtete správně, Francie se angažuje ve dvou konfliktech zároveň; takový odvaz galští kohouti už dlouho nezažili.


Do Libye bychom mohli vyslat pozemní síly, řekl americký generál. Přání otcem myšlenky?


Při střetu pákistánské armády s radikály muselo pomáhat letectvo. Ti radikálové jsou snad kolo od kola radikálnější. Co dalšího po letectvu lze nasadit?


Robocop není jen fantazie, už brzy nastoupí do služby: „Policejní roboti ozbrojení smrtícími zbraněmi a naprogramovaní, aby se sami rozhodli, zda odstraní nepřítele, se mohou stát klíčovým prvkem globálních protiteroristických a vojenských operací už během deseti let.“ Žádný stres pro zasahující, žádná trestní odpovědnost (robot provinivší se proti Zákl-1 bude prostě demontován), to se nám to bude bojovat.


Začnou při kybernetické válce letadla padat z oblohy? Nikoliv nezbytně, chytré zbraně však mohou houfně zhloupnout.


Ve stínu bojů v Libyi izraelské letadlo útočilo v Súdánu.  A nejen útočilo, ono i zabíjelo. Ovšem Izrael nic nekomentuje a jako tradičně se Izraele nikdo neptá. Extrateritoriální operace se stávají standardem.


Rusko prodá USA vrtulníky pro Afghánistán za 367 miliónů dolarů. Nahlíženo prizmatem současné standardní propagandy to lze interpretovat také tak, že nejvyspělejší stát nakupuje techniku od nejzaostalejšího. Ba ne, tady něco nehraje.


Rusko spustilo na hladinu Kaspického moře nový raketový člun.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments