Military monitor 15/2012

Duben 16, 2012

Americká podpora diktatuře v Iráku muže mít “katastrofální” důsledky. Tím diktátorem je myšlen Nouri al-Maliki, který upevňuje svou moc velmi „demokraticky“ a velmi cílevědomě.


Britští odborníci rozpracovali nový prostředek proti městským nepokojům – kulky naplněné látkou s nesnesitelným smradem. V nejbližší době nahradí ve výzbroji policie gumové kulky a slzotvorný plyn.


Íránská bezpilotní letadla sledují americká plavidla.


Vědce děsí nové obohacování uranu laserem, levná cesta k atomové zbrani. Nevím, jestli jsou vyděšení zrovna vědci, kteří už vymysleli ledacos a zcela bez výčitek, ale vojáci a politici, kteří tak mohou přijít o monopol na zastrašování, vyděšení určitě budou.


Start severokorejské rakety se nezdařil (North Korea rocket launch fails). Otázka je, zda to Severokorejci prostě nezvládli, nebo jestli jim nějaká dobrá duše k neúspěchu pomohla. Ochotných by se našlo dost, Japonskem počínaje, Jižní Koreou pokračuje a USA konče.


Podle nových zjištění virus Stuxnet do íránských počítačů skutečně nasadili agenti Izraele (Stuxnet virus was planted by Israeli agents using USB sticks, according to new report).

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments