Military monitor 15/2012

Duben 16, 2012

Americká podpora diktatuře v Iráku muže mít “katastrofální” důsledky. Tím diktátorem je myšlen Nouri al-Maliki, který upevňuje svou moc velmi „demokraticky“ a velmi cílevědomě.


Britští odborníci rozpracovali nový prostředek proti městským nepokojům – kulky naplněné látkou s nesnesitelným smradem. V nejbližší době nahradí ve výzbroji policie gumové kulky a slzotvorný plyn.


Íránská bezpilotní letadla sledují americká plavidla.


Vědce děsí nové obohacování uranu laserem, levná cesta k atomové zbrani. Nevím, jestli jsou vyděšení zrovna vědci, kteří už vymysleli ledacos a zcela bez výčitek, ale vojáci a politici, kteří tak mohou přijít o monopol na zastrašování, vyděšení určitě budou.


Start severokorejské rakety se nezdařil (North Korea rocket launch fails). Otázka je, zda to Severokorejci prostě nezvládli, nebo jestli jim nějaká dobrá duše k neúspěchu pomohla. Ochotných by se našlo dost, Japonskem počínaje, Jižní Koreou pokračuje a USA konče.


Podle nových zjištění virus Stuxnet do íránských počítačů skutečně nasadili agenti Izraele (Stuxnet virus was planted by Israeli agents using USB sticks, according to new report).

Přejít do diskuze k článku