Military monitor 20/2011

Bitva o ropu a plyn na arktickém severu začala. Když to dobře půjde, tak se ten konec světa v roce 2012 dá ještě stihnout.


USA jsou na cestě k bankrotu, musí schválit vyšší limit zadlužení. To může znamenat jen dvě věci: omezení vojenských výdajů a válek (pravděpodobnost 1%), nebo další militarizaci a vojenskou expanzi za účelem zajištění nových zdrojů (pravděpodobnost 99%).


Česko uspělo, v OSN bude tři roky hájit lidská práva. To mohli to místo dát rovnou USA, nebo jim dát dvě.


Co dělají čeští vojáci v Afghánistánu? Dávají si pozor na to, kterou rukou jedí.


Vojáci USA jsou po letech válčení vystresovaní a demoralizovaní. Tak to by jim Česká republika mohla poslat na pomoc pluk šašků a kašparů.


Írán: Pozatýkali jsme síť amerických špionů. Takže už jich zbývá odhadem jen asi 157, izraelské nepočítaje.


Americký generál pohrozil Sýrii intervencí. Generál je to sice vysloužilý, ale dost pochybuji, že by s v Pentagonu za posledních 30 let naučili něco nového.


Z 9/11 se stává universální casus belli, nejnověji v něm prý má prsty – jaká náhodička – Írán (Iran accused of September 11 role).


Pákistán chce čínskou námořní základnu a Číňané určitě nebudou upejpaví, ovšem strýček Sam asi bude pěkně žárlit. Aby z toho nebyla válka z vilnosti.


Radar v Gabale vidí 6000 km na jih (Gabala radar station controls space at 6,000 km south). Já být tučňačka, zkontroluji si, jestli mi neutíká oko na punčoše.


Irán prý staví tajnou raketovou základnu ve Venezuele (Opinion: Iran is Building a Secret Missile Installation in Venezuela). Nebylo to tady už jednou jenom s tím drobným rozdílem, že to nebyli Írán a Venezuela, ale Sovětský svaz a Kuba? Neřekl bych, že v tomto případě bude opakování matka moudrosti.


Nejrychlejší vrtulník na světě do každé armády!


Letouny NATO potopily osm Kaddáfího válečných lodí. Cože, všech osm? A nebyly to jen nějaké raketové necky?


Rusko míní, že USA rozšíří raketový štít do Bulharska a Turecka (Russia Says U.S. May Extend Missile Shield to Bulgaria, Turkey) * Mrtví při demonstraci Afghánců proti náletu NATO (Afghanistan: ‚Twelve dead‘ at protest over Nato raid) * USA odříznou libyjskou ropu od Číny * Vojenská expanze Ameriky financována zahraničními centrálními bankami * Vrtulník NATO zaútočil v Pákistánu * Pákistán uvedl do provozu protileteckou obranu na hranici s Afghánistánem.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments