Military monitor 2/2011

Polští vojáci se v Afghánistánu vyhýbají bojům s protivníkem. Ale copak, nechce se umírat za cara?


USA odpoví na zvyšující se vojenskou sílu Pekingu dalším zbrojením. Kdo chce zbrojit, hůl si vždycky najde, aneb zbrojit se bude, i kdyby na chleba nebylo.


USA radily Thaçimu, jak přečkat skandál s únosy lidí kvůli orgánům. Svoboda, demokracie, lidská práva… v praxi. Aneb je to sice zkurvysyn, ale je to náš zkurvysyn, jak zní neprůstřelný argument všech odvážných vlastenců.


Putin se připravuje na válku: „Srážka v Jižní Osetii byla cennou lekcí pro Putina, který doufal, že americko-ruské vztahy postupně roztají. Nyní zjistil, že to není možné. (…) Současně záměry USA ve Střední Asii se nezměnily, takže Putin musí být připraven na další konfrontaci. Proto se snaží upevnit aliance, které se staví proti americké dominanci v regionu i ve světě. (…) Když vzniknou potíže, Putin bude připraven. Rusko má štěstí, že má takového vůdce.“


USA plánují stáhnout se z Afghánistánu – tak, že tam zůstanou (Joe Biden says US troops in Afghanistan may stay). Asi si to po ruském vzoru chtějí opravu užít.


Oprava hangárů stála miliony, dopravní letouny se do nich ale nevejdou. Malý kvíz pro čtenáře: Zpráva se týká a) České armády, b) České armády, c) Ministerstva obrany. Nápověda: tato groteska byla inscenována za peníze českých daňových poplatníků.


Západ má poslední šanci jednat, pohrozil Írán. Ta vytříbená novinářská rétorika. Kdyby to nebyl Írán, ale třeba Izrael, tak přinejhorším informoval, mnohem spíše ale nabízel.


Rusko chce ke smlouvě o odzbrojení doprovodnou rezoluci jako USA. Tjó, příklady táhnou. Smlouva bude sice brzy zcela bezzubá, ale zase ty krásné fotografie Prahy!


Barmská armáda používá vězně k čištění minových polí: „Barmští vězni, kteří nemají prostředky na podplacení dozorců, slouží armádě jako lidské štíty.“ Takové krásné čisté tržní řešení, na co si ti lidé stěžují? Trh je osvobodí. Některé velmi důsledně.


Pentagon popřel, že by chystal prodej zbraní do Gruzie. Takže se prodej již realizoval, nebo dostane Gruzie zbraně darem. Nebo že by to šlo přes prostředníka? O jednom bych věděl. Například tzv. Česká republika je velmi ochotná, velmi přičinlivá a velmi levná (samozřejmě ne pro svoje obyvatele, ale to je zase jiný příběh).


Rusko rozjíždí nové závody ve zbrojení v lize mezikontinentálních balistických raket (Russia launches arms race with new intercontinental ballistic missile).

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments