Military monitor 2/2012

Pravidelný monitoring zpráv o zbrojení, konfliktech, chřestění zbraněmi, válečnických vášních a geopolitice za týden od od 9. 1. 2012 do 15. 1. 2012.


Írán spustil nové centrifugy na uran. Írán jadernou zbraň nevlastní ani nevyvíjí, přiznal Panetta. Izrael připouští možnost, že Írán bude mít jadernou bombu. Washington údajně varoval Izrael před úderem proti Íránu. USA se připravují na izraelský útok na Írán.


Ještě vám to nestačilo?


Iránský jaderný vědec byl zavražděn (Iran car explosion kills nuclear scientist in Tehran). Írán: Máme důkazy, že za vraždou vědce jsou USA. (A teď si představte, že by íránští agenti polekali nějakého amerického pejskaře, to by bylo tóčo.)


Obama hrozí Íránu kvůli Hormuzskému průlivu odvetou, jenže by to nemusela tak jednoznačná záležitost, jak si USA v poslední době zvykly:Mohlo by USA Námořnictvo být Iránem v Perském zálivu poraženo?


V USA roste napětí mezi bohatými a chudými, může rozhodnout volby. Není to náhodou válka, která se osvědčila jako optimální prostředek kanalizace nespokojenosti neprivilegovaných?


Katar vpadl do Libye, nyní chystá invazi do Sýrie, ovšem podle Moskvy je to NATO, kdo chystá útok na Sýrii. Ale třeba to nakonec bude další koalice ke všemu svolných.


Ozbrojenci Al-Káidy rozšiřují své území v Jemenu, obsadili další město. NATO to ovšem zdá se příliš netrápí. Nebo si „jen“ neví rady?


Protiletadlový raketový komplex S 400 nastoupí službu v Kaliningradu v dubnu.


Ruskou sondu mohli vyřadit Američané, naznačil šéf Roskosmosu.


Smrtící dávky radiace už umíme vyléčit, tvrdí američtí vědci. Malý krůček pro člověka, ale velký skok pro jadernou válku.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments