Military monitor 26 a 28 / 2012

Pravidelný (povětšinou) monitoring zpráv o zbrojení, konfliktech, chřestění zbraněmi, válečnických vášních a geopolitice za období od 25. 6. 2012 do 1. 7. 2012 a od 9. 7. 2012 do 15. 7. 2012.


Rusko postaví protiraketové torpédoborce, možná vybuduje v Izraeli stanici GLONASS, ale především nedovolí, aby se s ním mluvilo „jazykem síly“.


Novým náčelníkem Generálního štábu AČR byl jmenován gen. Petr Pavel, od pohledu zlý muž, podle médií hrdina jak z amerického žurnálu.


ČR prodlouží pronájem gripenů, dohodla se obrana se Švédy. Po několika letech první rozumné rozhodnutí vlády „národní zkázy“, a bohužel na hodně dlouho asi poslední.


Nový egyptský prezident nějak přehlédl, odkud vítr fouká, a nechce být nepřítelem Íránu.


Třetí světová válka bude v kyberprostoru, varuje MI5. Moc se neradujte, její následky budou i tak reálné víc, než dost. O to už se trhy postarají.


Světu hrozí třetí neúroda za pět let, zásoby jsou nízké. A to může vést k čemu? To může vést k válce o zdroje, zásoby, zejména v těch nejchudších a nejnestabilnějších oblastech.


Izrael se chystá vyrobit tank s laserovým kanonem. No konečně, i když to zpoždění za Hollywoodem je tedy pěkná ostuda.


Americké ozbrojené síly v letech 2012 – 2017. Smutné čtení pro hujery atlantické spolupráce, protože bude méně penízků na svobodu, demokracii a humanitu.


Americké speciální jednotky tajně operují v destabilizovaném Mali. A teď, co tam dělají, stabilizují, nebo destabilizují?


Izrael se obává libanonské vodní diverze. A nebude váhat střílet, což ovšem Izrael neváhá nikdy.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments