Military monitor 35 – 36 / 2012

USA prodaly rekordní množství zbraní, většinu poslaly k Perskému zálivu.  Ano, to je přesně to místo, kde je zbraní nedostatek a nikdo tam nechce válčit. Ale kšeft je kšeft a nezbrojí se pro srandu králíkům.

Kvalitní propagandy je akutní nedostatek, ale není důvod propadat panice, Ondřej Vetchý si na vojáčky hraje rád.


Pentagon úspěšně vyzkoušel Patriot PAC-3.


Rusko vyvine vlastní systém antiraket.


Amerika se trvalou kampaní snaží destabilizovat Rusko.


Arménie se nebojí války s Ázerbajdžánem. Země, která se nebojí války, bych se bál o to víc.


Cizinci pomáhající AČR v operacích dostanou šanci na zisk občanství. No nevím, jestli máme stát o zoufalce, pro které české občanství terno.


Švýcarsko nakupuje stíhačky JAS 39 Gripen. Když jsou gripeny dost dobré pro Švýcary, proč by nemohly být dobré pro nás? Jistě, že mohly, jenže jestli má Vondra svoje instrukce, komu má dát vydělat, tak gripeny u českého letectva nezachrání, ani kdyby nám Švédové nabídli švýcarské ceny.


Rusko úspěšně vyzkoušelo raketový komplex Club K, který umožní udělat raketový člun z kdejaké kocábky.


Írán plánuje vyslat válečné lodě k pobřeží USA. Jakpak asi bude chutnat Američanům jejich vlastní medicína? Hádám, že začnou zvracet cizí krev, střelný prach a ochuzený uran. Vždyť už vedly nevyhlášené války pro míň.


Západní analytici: Syrské armádě zhroucení nehrozí. To by ovšem znamenalo, že se někomu jinému zřejmě zhroutí jeho plány se Sýrií.


Američtí chemici na cestě k nové vojenské výbušnině? To by bylo báječné, protože skutečně demokratické výbušniny s vysokým humanitárním účinkem jsou vždy potřebné.


Rusko staví novou těžkou mezikontinentální raketu: „Rusové tak dodržují nepsaný slib daný USA, že pokud Američané budou pokračovat v budování svého obranného protiraketového deštníku, začnou s vývojem nové sofistikované mezikontinentální rakety.“


A to nejlepší na závěr: V Rusku byla patentována zbraň na náboje z exkrementů. Kam se hrabe strýček ze Saturnina, který celý život toužil vyrobit skvostné mýdlo z toho nejhoršího sajrajtu, tohle je úplně jiná liga. V budoucnu by tak rozhovory mezi vojáky a jejich veliteli mohly probíhat například takto: – „Vojáku, máte dostatek munice?“ – „Ano, pane, jako sraček, pane.“  Nebo projev velitele před bitvou: „Jestli to pořádně neposerete, chlapi, tak nevyhrajeme.“

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments