Domů » Military monitor 39 – 40 / 2012

Military monitor 39 – 40 / 2012

by Oldthinker
0 komentáře

Říjen 09, 2012

Pokud si Írán bude jistý, že bude napaden, zaútočí na Izrael. Kdo by mu to mohl mít za zlé? Zvláště když například izraelský lobbista vyzývá k útoku pod falešnou vlajkou, aby mohl být zahájen útok na Írán.


Útoky bezpilotními letadly jsou kontraproduktivní, varuje americká zpráva. Jde o to, co je to efektivita. Těžko si představit lepší způsob, jak ochránit hrdiny před rizikem.


Británie by mohla být zadluženější než Řecko, varuje analýza. Kdyby začala krachovat Británie, to by se děly věci, nejenom v Evropě. A bez střelby, mrtvol a nějakého toho požáru by se to určitě neobešlo.


USA připravují novou generaci tanku Abrams. Že by česká armáda věděla něco, co Američané nevědí, že se tanků v podstatě vzdala?


Turecká vláda dostala zelenou, může zasáhnout v Sýrii. Jak se ovšem ukáže později, ze Sýrie do Turecka nestřílely vládní síly, ale povstalci. Že by tady někdo usilovně vyráběl casus belli?


Vývoj laserových zbraní pokračuje.


Pravda o konci Muammara Kaddáfího je taková, že ho syrský prezident Assád prodal Francouzům za chvíli klidu pro sebe a svůj režim. No, asi to nebyl nejlepší obchod jeho života. Ale přečtete si konec o Íránu, je z něj krásně vidět, že Írán nemůže udělat nic, aby zabránil válce, s výjimkou toho, že by kapituloval bez boje (a ani pak to není jisté, protože když mocní chtějí svoji válku, tak si jí prostě opatří).

Může se vám také líbit

Zanechat komentář