Military monitor 39 – 40 / 2012

Říjen 09, 2012

Pokud si Írán bude jistý, že bude napaden, zaútočí na Izrael. Kdo by mu to mohl mít za zlé? Zvláště když například izraelský lobbista vyzývá k útoku pod falešnou vlajkou, aby mohl být zahájen útok na Írán.


Útoky bezpilotními letadly jsou kontraproduktivní, varuje americká zpráva. Jde o to, co je to efektivita. Těžko si představit lepší způsob, jak ochránit hrdiny před rizikem.


Británie by mohla být zadluženější než Řecko, varuje analýza. Kdyby začala krachovat Británie, to by se děly věci, nejenom v Evropě. A bez střelby, mrtvol a nějakého toho požáru by se to určitě neobešlo.


USA připravují novou generaci tanku Abrams. Že by česká armáda věděla něco, co Američané nevědí, že se tanků v podstatě vzdala?


Turecká vláda dostala zelenou, může zasáhnout v Sýrii. Jak se ovšem ukáže později, ze Sýrie do Turecka nestřílely vládní síly, ale povstalci. Že by tady někdo usilovně vyráběl casus belli?


Vývoj laserových zbraní pokračuje.


Pravda o konci Muammara Kaddáfího je taková, že ho syrský prezident Assád prodal Francouzům za chvíli klidu pro sebe a svůj režim. No, asi to nebyl nejlepší obchod jeho života. Ale přečtete si konec o Íránu, je z něj krásně vidět, že Írán nemůže udělat nic, aby zabránil válce, s výjimkou toho, že by kapituloval bez boje (a ani pak to není jisté, protože když mocní chtějí svoji válku, tak si jí prostě opatří).

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments