Military monitor 39/2011


V Libyi zmizelo 10 tisíc raket země-vzduch. Kdepak asi ty mršky jsou? Kampak se nám ti čerchmanti poděli? Že by měli někde u „teroristů“ dříve Vánoce?


Gruzie je připravena přijmout radar USA (Georgia Prepared to House U.S. Missile Defense Radar).  Jen připravena? Ta je Saakashviliho údy celá říčná. Však to známe od nás, že?


Pákistán nevyhoví USA a nezasáhne proti síti Hakkání. Tak si USA vyhoví v Pákistánu sami, to je toho. V Afghánistánu si přece také vyhověli, stejně jako v Iráku.


Pákistán a „Hakáního síť“: Nejnovější zinscenovaná hrozba Americe a Konec dějin: „Už jste někdy slyšeli o Hakáního síti? Myslím, že ne. Je to stejné jako s al-Kájdou, o níž nikdo do 11. září 2001 neslyšel. Hakáního síť je nám předhazována ve chvíli, kdy je potřeba ospravedlnit další válku – tentokrát s Pákistánem.“


V souvislosti s omezeními v rámci Smlouvy Start 3 a brzkým nasazením podvodních křižníků projektu 955 Borej Rusko vyřazuje největší ponorky Akula.


Indické válečné loďstvo používá „řvoucí děla“: „Tato zbraň je s to potlačit vůli nepřítele k odporu namířením na něj zvukového „paprsku“ o síle 150 decibelů.“ Lidé jsou zneškodněni a škody na majetku minimální.


První test nové ruské balistické střely selhal (First new intercontinental ballistic missile test ends in failure).


Íránské námořnictvo zavádí do výzbroje „neviditelné“ střely (Stealth missile joins Iran’s arsenal). Neviditelné zbraně jsou myslím velmi humánní, protože zbytečně nestresují kolaterální ztráty.


Tohle je Afghánistán. Nevím jak vy, ale já té válce nějak nemohu přijít na chuť. Co na ní ti slušní lidé mají?


Rostoucí hysterie okolo falešných škrtů ve výdajích Pentagonu: „Panetta není zdaleka jediným činitelem na ministerstvu obrany, který maluje čerta na zeď, aby zabránil škrtům v obraně. (…)  Buck McKeon, předseda Komise pro ozbrojené složky Sněmovny reprezentantů (House Armed Services Committee). Ten řekl, že velký rozpočtový škrt by mohl vést k znovuzavedení povinné vojenské služby, což je krok, který skoro nikdo nepodporuje.“ Vypadá to, že všichni vojenští panáčci po celém světě jsou příbuzní s panem agentem Vondrou.


Vyšleme válečné lodě před americké pobřeží, hrozí Írán: „Podobně jako arogantní velmoci, přítomné v blízkosti naší námořní hranice, zajistíme i my silnou vojenskou přítomnost u břehů Ameriky.“ To by v tom byl čert, abychom to 2012 nedali.


Rusko ratifikovalo dohody o vojenských základnách v Abcházii a Jižní Osetii.


Opozice v Turecku odmítá radar NATO (Opposition parties oppose NATO radar base in Turkey).


Libyjští rebelové vstoupili do Syrty a podřezávají lidem hrdla, tvrdí svědci. Pokud je mi ovšem známo, tak již opět vystoupili, takže vstupování a podřezávání se bude zřejmě opakovat. Ale to je jen dobře, čím víc podřezaných, tím svobodnější a demokratičtější Libye bude. Nebo že by soudruzi z NATO udělali někde chybu?


Konflikt v Libyi zřejmě přijde Británii na 47 miliard Kč. A to je prosím jen jedna země. Ale pořád lepší, než aby se ty peníze prožrali ve školství, zdravotnictví či infrastruktuře, no ne?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments