Military monitor 43/2011

Pravidelný monitoring zpráv o zbrojení, konfliktech, chřestění zbraněmi, válečnických vášních a geopolitice za týden od 24. 10. 2011 do 30. 10. 2011.


Hrozí nám třetí balkánská válka!


Obama: Česká republika je opravdový spojenec USA. To zní zlověstně.


Američané zlikvidovali svou nejsilnější atomovou bombu, přesto pořád USA mají nad Ruskem převahu v jaderných nosičích. To je panečku pokušení; Vilémovské Německo mělo svého času podobné.


Přibývá členů amerických gangů, řada jich prodělala vojenský výcvik.


Reuters: Syrská armáda se pomalu ale jistě drolí. Chaos je na Blízkém Východě snad ještě strašidelnější vyhlídka, než diktatura. Ovšem Sýrie varuje Západ: Zasáhnete-li, vyvoláte zemětřesení. Tak si vyberte.


Pákistán otestoval radarem nezachytitelné střely (Pakistan test-fires radar-avoiding missile). To mají v Indii jistě radost.


Izrael podnikl nálet na Gazu a zabil pět palestinských ozbrojenců. Možná budeme na podobné násilí jednou s láskou vzpomínat jako na neškodné škádlení. Příští týden bude totiž Izrael chtít zaútočit na Írán.


Rusko dodalo Iránu rušičky radarů (Russia delivers radar jammers to Iran).


USA zřejmě přesunou část bojových oddílů z Iráku do Kuvajtu. Stahování vojsk ala chytrá horákyně: stáhnuli-nestáhnuli. A do Íránu to odsud také není daleko.


Libyjci žádají NATO, aby zůstalo déle (Libya’s Mustafa Abdul Jalil asks Nato to stay longer). My máme zvací dopis, Libyjci mají dopis zadržovací.


Vojenským kontraktorům usvědčeným ze zpronevěry bylo Pentagonem vyplaceno 1,1 biliónů USD.


Pepe Escobar: Za americkou intervencí v Ugandě jsou ropné zájmy. Pozorný čtenář bystře zaregistruje, že za okrajem zájmu médií došlo v Ugandě k americké intervenci.


Chystá mafiánský kapitalismus válku? To jsou mi otázky. Kapitalismu, přesněji řečeno imperialismus, přece chystá válku vždy.


HAARP. Pravda o nejděsivější zbrani světa

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments