Military monitor 45 – 48 / 2012

Pravidelný (povětšinou) monitoring zpráv o zbrojení, konfliktech, chřestění zbraněmi, krvi, cti, blbosti a geopolitice za období od 12.11.2012 do 2.12.2012.

 

Trochu klasiky na začátek: Škrty nesmí mít výraznější dopad na závazky v NATO, řekl Nečas. Školství i zdravotnictví může jít stranou, hlavně když budeme moci dobře sloužit USA (Nebo Izraeli? Já už se v tom pořádně nevyznám.)

 

V neporazitelné americké armádě to žije skandály a politikou.

 

Takhle si na vojáčky hrají Češi.

 

Pokud v oblasti protiraketové obrany něco půjde nežádoucím směrem a zároveň se na ničem nedohodne, Moskva může odstoupit od smlouvy START 3. Ono se těžko jednostranně odzbrojuje, když ostatní zbrojí jako zjednaní a vás otevřeně označují za nepřítele.

 

Sunnitský vůdce označil Rusko za „nepřítele číslo jedna.“ Domnívá se totiž, že Rusko nese odpovědnost za vraždy civilistů v Sýrii. To by pro Rusko s jeho problémy na Kavkaze nemuselo být dobré.


Vrcholní ekonomičtí poradci předpovídají světovou válku.

 

Čínská stíhačka poprvé úspěšně přistála na letadlové lodi. Čína pomalu – i když v poslední době spíše rychle a mílovými kroky – ale jistě posiluje svůj vojenský potenciál. USA jsou z toho na větvi, ale bát by se mělo spíše Rusko, na jehož nerostné bohatství na Sibiři a Dálném Východě může Čína dostat chuť.


Zase budeme dělat špinavou práci za USA. Cítíte se poctěni?

 

Podzvuková munice pro bezhlučné útočné pušky.

 

Česká armáda v přísně střeženém muničním skladu něco skladuje, ale nepoví co, a možní to ani sama neví. Na co? NATO.


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments