Military monitor 51 – 52 / 2012


Pravidelný (povětšinou) monitoring zpráv o zbrojení, konfliktech, chřestění zbraněmi, krvi, cti, blbosti a geopolitice za období od 17.12.2012 do 31.12.2012.


Rusko modernizuje protiraketovou obranu Moskvy.


Úspěšný test 50kW laserového děla.


Rusko zastavilo provoz radiolokační stanice v ázerbájdžánské Gabale.


Al Kajda v Sýrii sílí. Zdá se, že nakonec bude Sýrie po Libyi další zemí, kde NATO svému údajnému úhlavnímu nepříteli vyhraje válku. Zvláště když se Moskva a Washington dohodly o svržení Asada.


Vytvořte ještě větší rakety, vyzval soudruhy vůdce KLDR Kim Čong-un. Díky svému západnímu vzdělání zřejmě pochopil, že raket není nikdy dost a čím více zbraní, tím více vítězného (sic!) míru.


Armáda plánuje méně cvičení, bude na ně ale víc peněz. Nejzajímavější ovšem je, že nejvíce se bude cvičit v cizině. Další důkaz toho, že AČR není určena primárně k obraně ČR, ale jako služebný pomocný sbor nejmenovaného impéria.


Nová vojenská doktrína americké armády.


Redakční oznámení: Protože zjišťuji, že nejsem nadále schopen sestavovat Military monitor na takové úrovni a v takového kvalitě, aby mělo jeho vydávání smysl a přinášelo alespoň minimum nového, rozhodl jsem se jeho vydávání ukončit. Toto je tudíž poslední Military monitor, který vydávám, rozhodně poslední na více či méně pravidelná bázi. Nějaká tematická čísla či souhrny na bázi kvartální či semestrální nevylučuji, ale ani neslibuji.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments