Ministr Drábek to myslí upřímně. Komunismus tady nesnese!

       Diskusní pořad Máte slovo s Michaelou Jílkovou zas jednou stál zato. Dne 24.11.2011 zde byl hostem Jaromír Drábek a vysvětloval, že současné nucené práce budou lepší, než právo na práci, které jsme měli za minulého režimu.

      

       "…to je přece otázka státu, aby těmto lidem (nezaměstnaným) nabídl další solidní perspektivu, jako je to v normálních zemích Evropské unie. Jako to je třeba v Dánsku. V Dánsku mají … ", tím končí vstup Bohumíra Dufka, který je ovšem přerušen velmi naléhavě (aby snad nemohl být dokončen) slovy Jaromíra Drábka (logickou návaznost na státy Evropské unie a Dánsko hledám marně, zato je přítomen dramatický pohled bojovníka proti zlotřilému minulému režimu): 

       "Jestli chceme stát, který bude prosazovat direktivní řízení, stoprocentní zaměstnanost, řízenou ekonomiku, všichni budou mít takzvaně práci… to jsme si přece již vyzkoušeli! To přece nefunguje!", hřímá Drábek.


       "Taky jsme si vyzkoušeli prapory PTP, které za svou práci nedostaly ani korunu…", daří se Dufkovi na několik sekund překřičet stále se opakující hlas bojovníka za lidská práva Drábka, který ještě stále šílí z toho, že tu byl dříve systém, kde měl každý právo na práci, a bylo to strašně špatné.


       "… a vy říkáte v normálních státech Evropské unie, a Česká republika patří ke třetině zemí s nejnižší nezaměstnaností, tak co to tady vykládáte!", pokračuje – již opravdu demonstrativně nazloben – Drábek.


       Za chviličku se zapojuje i paní Jílková, která žádá, aby zástupci nezaměstnaných "zůstali v České republice", aby nepoukazovali na to, jak je problematika řešena v jiných státech, protože "pan ministr má pravdu, víte, že ve většině zemí Evropské unie je ta nezaměstnanost vyšší, ano?"

 

       Takže, vážení přátelé, z tohoto úryvku zmíněného pořadu si beru následující ponaučení:

– o tom, jak se řeší problematika nezaměstnanosti v jiných státech EU, se nesmí veřejně mluvit, ba nesmíme tam ani pohlédnout! Protože mají nezaměstnanost většinou vyšší než my;

– všichni lidé nemohou mít takzvaně práci, protože to nefunguje. Už to tady bylo, a bylo to strašné!

– kdo chce, aby nezaměstnaným byla dána nějaká perspektiva do budoucna, je komunista;

– mezi odpovědí pana ministra Drábka a jemu položenou otázkou nelze (a snad ani není vhodné) hledat logické souvislosti;

– o praporech PTP, které vykonávaly rovněž nucené práce, je nevhodné mluvit, na to ani nebude pan ministr Drábek reagovat (a buďme rádi, protože by se asi zase převelice rozčílil, jako vždy, když se mu připomene, že zavádí novodobé otroctví);

– paní Jílková je ten správný soudce, protože ona pořad řídí, řízeně skáče do řeči – hlavně zástupcům občanů, protože to jsou laici, a je třeba je stále usměrňovat, povolovat o čem mohou mluvit, a o čem ne;

– paní Jílkovou je třeba poslouchat, ona ví, že pan ministr má pravdu – například v tom, že jiné země EU mají nezaměstnanost vyšší než my, a tudíž asi nemají s řešením této problematiky tolik zkušeností jako Česká republika potažmo pan Drábek, a nemá smysl od nich brát nějaké myšlenky.


Převzato z blogu autorky na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments