Moji milí Pražáci…

Opět se blíží volby – ať již předčasné, pokud se stane zázrak a kapři v Praze, kde se prý žije blaze, si rybník vypustí, anebo řádné, pokud se zachovají standardně a jako obvykle odpovědně ke svému svědomí, tj. ke svým individuálním zájmům. Ať již to bude tak anebo onak, blíží se doba tradiční mobilizace všech vzdělaných, úspěšných, pracovitých, inteligentních  a odpovědných lidí vůči nebezpečí vlády "lůzy", "socek", nejrůznějších parazitů, nevzdělanců, lenochů, no prostě levičáků anebo jejich sympatizantů – jedním slovem ulice. 


Dovolte mi při této příležitosti přičinit několik poznámek. 


1) Položili jste si někdy, drazí Pražáci otázku, jaký byl a je podíl vás občanů hlavního města na osud českých zemí? Nebyli to v únoru 1948 především politici a občané hlavního města, kteří rozhodli ve Strakovce, v parlamentu a na Staroměstském náměstí o osudu republiky? Nebyla to vaše ozbrojená pěst, jak rádi říkáte, vaše "ulice", která rozhodla? Nebyla to v listopadu 1989  především vaše pražská inteligence, pražská mládež, pražští Kováci a pražská kulturní fronta, kteří rozhodli, tedy především vaše "ulice"?


2) Pravicoví odpovědní politici obvykle tvrdí, že jsme si jako národ prožrali budoucnost, že za všechno zlo mohou levičáci, komunisté, potažmo nejrůznější sociální parazité vysávající stát a jeho rozpočet. Chtěl bych se vás proto při této příležitosti zeptat, kdože to předlužil vaši – naši zlatou kapličku, hlavní město ČR? Kdopak to prožral a zatížil nesplatitelným dluhem jeho budoucnost a přiblížil jeho osud osudu Detroitu, města ghett a duchů, kdopak to vystavěl tu líbeznou Potěmkinovu vesnici? Byli to snad nějací levičáci – je známo, že Praha je tradičně baštou úspěšných, inteligentních, pracovitých a vzdělaných, tudíž podle vašeho mínění vesměs pravicových manažerů, kteří všechno umí nejlépe. Právě oni jsou odpovědni za její odpovědné hospodaření, za tunel Blanka, hospodaření DPMP, Opencard… Myslíte si, milí Pražáci, že vám banky a věřitelé odpustí pražský dluh? Jste připraveni odpovědně splatit dluh, který jste (slovy vašich politiků) právě vy "prožrali"? Anebo spoléháte, že bude opět vyhlášena sbírka "národ sobě", tedy Praze?


Než opět začnete mobilizovat a vhodíte hlasvací lístek do volební urny odpovědně hospodařícím pravicovým stranám, zkuste se poctivě zamyslet nad těmito otázkami: 

Kteří odpovědní politici vaše město dovedli k nesplatitelnému dluhu?

Nepovažují právě vás tito politici za ty neschopné parazity, "socky, ulici a nesvéprávnou  lůzu", tedy ty, kteří  ty dluhy podle nich způsobili a mají povinnost splatit do posledního haléře?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments