Momentální komentáře (čili Momentáře)

Četli jsme: "Je naprosto šílená představa, že by policejní prezident mohl fungovat, když mu ministr nevěří. Pan Lessy jistě ví, že jako čestný důstojník bezpečnostního sboru nemá jiné východisko než rezignaci," řekl Nečas Lidovým novinám.

Myslíme si: A jistě jako důstojník bezpečnostního sboru má i pistoli. Ještě, že mu nenabídli řešení ze Švejka.

 

Četli jsme: Expředseda pražské ODS Šťastný: "Mohu se vrátit zpátky k práci vrcholného politika."

Myslíme si: Nestačilo by se vrátit k práci?

 

Četli jsme: Ministr Kalousek: " Pokládám za mnohem pravděpodobnější než nepravděpodobné, že budeme v příštím roce čelit problémům a výzvám, které jsme si dvacet let neuměli představit. Bude to fakt docela hustý."

Myslíme si: Někteří, co sledovali optimistická prohlášení ministra Kalouska při projednávání rozpočtu na r. 2009, měli pocit, že to bylo hustý už tehdy.

 

Četli jsme: Ministr Besser ještě jako starosta Berouna v rozporu se zákonem zatajil svůj podíl v americké společnosti Comoros Group, která vlastni byt na Floridě.

Myslíme si: Lze to přece pochopit – pan ministr nechtěl upozorňovat na majetek svého přítele, se kterým byl v té společnosti, protože dotyčný byl zrovinka soudně stíhán a nebylo by slušné mu přitěžovat.

 

Četli jsme: Pro nákup stíhaček mluví podle premiéra potřeba hlídat Temelín a Dukovany.

Myslíme si: Pokud sousedíme s přátelskými státy, tak pro akci stíhaček není důvod. Pokud by naše jaderné elektrárny měly být terčem raketového útoku ze Středního Východu či Severní Koreje, tak to asi stíhačky taky nevyřeší.  Takže jedině, že by mohly sestřelit unesené letadlo, ale jestli únosci oznámí předem, že spadnou na Temelín, to je otázka.

 

Četli jsme:  Dva kriminální výtržníci napadli zpěvačku Tonyu Graves v restauraci ve Vimperku. V restauraci byli v té době tři policisté, kteří zavolali posily. Než se k útočníkům (asi i s posilami) dostali, stačili násilníky vyhodit místní štamgasti.

Myslíme si: Tři policisté si zřejmě bez posil na dva násilníky netroufli, asi by měla policie zaměstnat raději ty štamgasty, kteří lépe naplnili heslo Pomáhat a chránit.

 

Četli jsme:  V zájmu uklidnění situace navrhl předseda pražské socdem organizace Hulínský svou resignaci.

Myslíme si: Velmi rozumné …  když se s ním kmotři z ODS rozkmotřili, tak už pro socdem stejně ztratil svou cenu.

 

Četli jsme:  Státní zástupce potvrdil rozhodnutí kriminálky o tom, že ministr Vondra nespáchal schvalování trestného činu vraždy, když Mašínovým udělil medaili. Důvodem je skutečnost, že žádný komunistický soud nikdy bratry Mašínovy neodsoudil, a proto se na ně hledí jako na osoby, které nikdy odsouzeny nebyly.

Myslíme si: Takže udělení medaile krapet umožnily i komunistické soudy. Je vidět jak důležité je nekonání soudů v případě, že se v budoucnu změní režim. Myslím, že se podle této úvahy řídí někteří soudci i dnes.

 

Četli jsme: Tři ústavy, řízené ministerstvem školství, nakoupily těsně před svým zrušením výpočetní techniku za 12 miliónů korun. Zůstaly zřejmě uložené v krabicích. "Kdyby se ty peníze neutratily, tak by se musely vrátit do státního rozpočtu," řekl jeden z náměstků nástupnické organizace.

Myslíme si: Zdá se, že na ministerstvo školství ještě nepřišly informace, že státní rozpočet pracuje s deficitem a že se musí šetřit. Anebo že by to šetření platilo jen pro nás, daňové poplatníky, a nikoliv pro naše zaměstnance ve vládě?


Foto: Mirku, už tady na tebe čekám…!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments