Momentář pololednový

http://media.novinky.cz/416/304160-original1-x5e3r.jpg

 

Přečteno: Prezident Klaus se postavil proti úsporným žárovkám. "My s manželkou jsme si nakoupili několik stovek starých žárovek, to by nám do konce života mělo vydržet," komentuje jednu ze směrnic EU.

Domyšleno: Když to udělají všichni ovčané, tak už nám ti Rusové Temelín skutečně musí rychle dostavět.


*****


Přečteno:  Poslankyně Kočí v kauze Bártova půjčka/úplatek propadla u testu na detektoru lži. Policisté ji nakonec uvěřili.

Domyšleno:  Policisté se přece řídí zdravým rozumem a ně nějakým intelektuálským ďáblovým vynálezem. To jim přece vtloukali do hlavy už ve VUMLU, že kybernetika je pavěda.


*****


Přečteno: Pan premiér na tiskové konferenci konstatoval ve věci přejmenování letiště Praha-Ruzyně na Letiště Václava Havla, že "jméno pana presidenta Václava Havla není státním vlastnictvím a jakékoliv kroky musí být prováděny po dohodě s nejbližšími příbuznými".

Domyšleno:  Pan premiér přehlédl zprávy tisku, že nejbližší příbuzní podepsali petici, aby letiště Havlovo jméno neslo. Ovšem dovedu si představit krvavý pot na čele pana premiéra, kdyby bylo navrženo, aby se letiště jmenovalo po Mistru Janu Husovi. Kde by chudák sehnal příbuzné, že…

 

*****


Přečteno: Advokát obžalované aktivistky DSSS Šlégrové žádal o vyloučení soudního znalce z případu, protože je židovského původu.

Domyšleno: Pokud soud vyhoví, pak bude u nás evidentně znovu uplatněno využívání norimberských zákonů o rasovém původu. Ovšem s ohledem na nedávno publikovaný seznam současných soudců, kteří byli členy KSČ, je spíš pravděpodobné uplatnění zkušeností z procesu se Slánským a ostatními osobami židovského původu. Nevím jaká pravidla pro vyloučení má Advokátní komora, ovšem na postupem tohoto advokáta by se měla minimálně zamyslet a napomenout ho. Ovšem pokud se jeho žádosti zastává právník z KPŘ (čti kanceláře presidenta republiky) tak možná na ty norimberské zákony dojde  a měli bychom si rychle zpracovávat rodokmeny.


*****


Přečteno:  Krajský soud v Brně dostal od příslušného finančního úřadu pokutu ve výši 1,9 miliardy korun za předraženou výstavbu justičního paláce v Brně, která stála asi 1,8 miliardy Kč.

Domyšleno: Buď se musí všichni zaměstnanci tohoto soudu na tu sumu složit, nebo bude uhrazena ze státního rozpočtu. Jinými slovy, můžeme čekat, že nám pan ministr Kalousek rozešle složenky na 1 700 Kč na osobu. V tom případě bych byl docela rád, kdybychom si každý mohl jít rozbít cihlou jedno okno toho soudu, abychom měli hřejivý pocit viny.


*****


Přečteno:  Kříž na věži kláštera v Krnově se sklonil k zemi.

Domyšleno:  Ještě bychom měli vědět ke které světové straně. Tehdy v Čihošti to bylo na západ. Jestli je to na východ, pak by měl ÚSTR prověřit, jestli se v klášteře neskrývá agent cizí mocnosti z východu.


*****


Přečteno: Při prosincovém výslechu na hospodářské kriminálce v Brně slyšeli v sousedních kancelářích sprosté nadávky a zvuky bití. Policisté tvrdí, že šlo o cvičení.

Domyšleno:  To nás čekají pěkné věci, když se policie takto cvičí a ještě se k tomu hlásí.

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments