Momentář středeční

 

Přečetli jsme si: Nákladná přestavba knihovny Strahovského kláštera, která se odhaduje na sto milionů korun, by měla být financována z veřejné sbírky, řekl dnes ČTK ředitel knihovny Evermod Gejza Šidlovský.

Dodáváme: Jo to je ten, kterého karlovarský okresní soud v prosinci 2010 odsoudil za zpronevěru k podmíněnému trestu šesti měsíců vězení a náhradě škody ve výši 15 milionů korun. Ovšem odvolací soud pravomocně rozhodl, že se na případ vztahuje amnestie, kterou  udělil těm, kteří byli poprvé stíháni za mírné trestné činy, v roce 1998 prezident Václav Havel. Modleme se za jeho duši, aby ho ďábel zase neponoukl při působení ve Strahovském klášteře.


*****


Přečetli jsme si:  Základní organizace KSČM v Praze obvinila šéfa strany Filipa, že je revizionista, který nedodržuje marxisticko-leninské principy.

Dodáváme: A hned se člověk cítí mladší, protože taková slova o revizionismu jsme slýchali za mlada. Filip má štěstí, že i když máme soudce s marxisticko-leninskou minulostí, už by jim snaha o odsouzení Filipa neprošla.


*****


Přečetli jsme si:  Protikorupční policie objevila další podezřelé peněžní toky ve sporné zakázce pro firmu Promopro.

Dodáváme: Pan ministr Vondra se určitě chová podle případu, kdy soudruzi z ÚV KSČ přišli za generálním tajemníkem Novotným s dotazem, co dělat se Stalinovým pomníkem. Po chvilce divení mu museli vysvětlit, že ten pomník stojí na Letné. A Novotný se skutečně rozčílil: "Co nám to ti soudruzi z Prahy 7 zase udělali!"  Další komentář netřeba…


*****


Přečetli jsme si: Podle průzkumu STEM většina české veřejnosti považuje za správné, aby skutečně schopní lidé měli mnoho peněz.

Dodáváme: Vždyť je to jen malý formulační rozdíl, ti všeho schopní už ty peníze mají.


*****


Přečetli jsme si:  Před dvaceti lety se o chalupaření mluvilo jako o útěku před totalitou. Dnes je chalupářů podle výsledků loňského sčítání lidu víc než tehdy.

Dodáváme: Buď zase před něčím utíkáme nebo to tehdy byla snaha o život ve zdravějším prostředí a o útěku mluvili ti, co myslí bez ohledu na režim vždy jen ideologicky.


*****


Přečetli jsme si:  Nejnovější návrh ministra Hegera vydávat léky v lékárně jen po tabletách vzbudil velký rozruch. Kritizují ho hlavně sami lékárníci.

Dodáváme: Zato správa věznic si mne ruce, konečně bude možno zaměstnat všechny vězně výrobou papírových kornoutků. A řekl bych, že by se v lékárnách měly vydávat i kapky po lžičkách. Každý by přišel se svou  lžičkou (kvůli hygieně) a paní lékárnice či pan lékárník by mu nakapal.


*****


Přečetli jsme si: Když teď praskly odměny šéfky Nečasova kabinetu Nagyové objevil jsem ovšem na facebooku půvabný komentář: I nevlastní manželka něco stojí!

Dodáváme: Ovšem v některých případech se náklady dají přesunout na daňové poplatníky.


*****


Přečetli jsme si: Lidé si volili sociálně-demokratické vlády, za jejichž působení se toho stalo nejvíc. Tahle vláda se alespoň trochu snaží šetřit.

Dodáváme: Jak vyplývá z předchozího, snaží se šetřit na důchodcích, ale měla by se zaměřit i na nevlastní manželky.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments