Momentář svatováclavský

Četli jsme: Šest členů ODS doporučilo, aby se Klaus zase stal čestným předsedou ODS a přispěl tak k ideové pozici ODS.

Myslíme si: Copak tu ideovou pozici nevystihl už tím, že udělil amnestii podvodníkům?

 

Četli jsme: Schwarzenberg o TOP 09 – Jsme jediná strana, která jednotně postavila prezidentu samoděržavnému.

Myslíme si: Zato se za něj celkem výrazně postavili občané proti případnému prezidentu ospalému.

 

Četli jsme: Schwarzenberg podotkl, že nemá nic proti tomu, že MPO si vybudovalo vlastní síť lidí v zahraničí, protože na tom začal pracovat už s ministrem Kocourkem.

Myslíme si: No jo, to byla Kocourkova metoda, odklonil své lidi do zahraničí. A ministr zahraničí se zdvořile uklonil a přestal se o ekonomické zájmy Česka v zahraničí starat.

 

Četli jsme: Sobotka řekl, že po volbách bude hledat spojence na levici, ale společná vláda s KSČM nepřichází v úvahu

Myslíme si: Na té levici ale asi moc spojenců kromě komunistů nebude. Možná se s odřenými zády do parlamentu dostane jedna levicová strana, ale ta Sobotku evidentně nemusí.

 

Četli jsme: Překvapením předvolebních průzkumů je hnutí ANO.

Myslíme si: Možná, že si občané řekli – koho chleba jíš, toho hlasovací lístek do urny házej. Ale aby nezapomněli na jiné úsloví – nejen chlebem živ je člověk.

 

Četli jsme: ČSSD slibuje, že po vítězných volbách zajistí důchodcům minimální důchod místo dávek v hmotné nouzi. Takoví důchodci ale nesmí mít žádný majetek, ani televizor.

Myslíme si: To je požadavek, nesvědčící o znalosti života chudých důchodců. Ti totiž mají dávno odpojenou elektřinu, protože na její čezké ceny nemají.

 

Četli jsme: U výslechu byl šéf Vojenského zpravodajství. Prý se vyjádřil k tomu, co o věci ví, a vzhledem k tomu, že o věci nic neví, mluvil jen o funkci a úkolech Vojenského zpravodajství.

Myslíme si: Správný člověk na svém místě. Kdysi šel vtip, jak v NATO vytloukali ze špionů Německa, USA a Česka jejich služební tajemství. Němec i Američan po několika hodinách bití vše řekli. Jen z Čecha nic nedostali. Když mu přišli sdělit, že ve zkoušce obstál, našli ho jak tluče hlavou o zeď a vykřikuje: „Blbče, vzpomeň si, nebo tě utlučou.“

 

Četli jsme: Na to, proč v Praze vyškrtli z čela kandidátky SPOZ Šloufa, odpověděl pan kancléř Mynář, že šlo technický nedostatek. Chyběl podpis a přece nemohli přiznat, že kvůli podpisu nemají Lídra. Tak tam napsali Šloufa s tím, že až bude zmíněný podpis, zase ho vyškrtnou.

Myslíme si: Kristepane, jestli někdy bude na nějaké mezinárodní smlouvě chybět podpis pana prezidenta, protože pro virózu neměl na podpis čas, tak to Mynář dá prozatímně podepsat vrátnému na Hradě.

 

Četli jsme: Volební lídr SPOZ, pan kancléř Mynář, se dal slyšet, že podle rady jejich čestného předsedy nebudou spěchat po volbách do vlády.

Myslíme si: Jen jestli příliš nespoléhá na přísloví – sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná najdou tě. Ono by si voliči mohli říct, že takovou stydlavou panenku nechtějí, protože by jim asi nepomohla.


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments