My jsme Evropa!
Kresba: Oldřich Krupička


Podepsal jsem výzvu My jsme Evropa! S vykřičníkem nebo bez vykřičníku, jde o podstatné: "Opravdu potřebujeme evropskou občanskou společnost a vizi mladších generací. Nesmíme připustit, aby vzniklo hnutí zuřivosti občanů proti Evropě bez občanů a aby se Evropa stala jeho obětí, aby se stala obrazem nepřítele. Evropa nemůže fungovat bez angažovaných Evropanů a Evropané ji nemohou vytvořit, pokud nebudou sdílet ducha svobody."


Selhání národních států a vznik odpovídajícího manipulativního nacionalismu a fašismu pozorujeme dnes a denně. Rozkrádat evropské dotace po miliardách a přitom nadávat na EU, to není řešení. Navíc nás tyto rozkradené peníze ničí, protože EU je našim zlodějům právem odmítá proplatit. My občané za rozkradené naší vinou pak poneseme přímou odpovědnost ve formě státního dluhu vyššího o cca 40-50 miliard. Česká politická reprezentace je antievropská slovem i skutkem. To by mělo skončit, nejsme přece úplní blázni.


Dostali jsme dar na vybudování občanské společnosti. A tento dar nakonec v zemi vyvolá fašismus? Žádejme po EU, aby v rámci Evropského roku dobrovolnictví konečně uvedla v život instituce, kterými se my občané dostaneme k podpoře našich vlastních projektů. A to bez toho, aniž bychom museli žádat naše politické mafiány o souhlas pod podmínkou potenciálního vydírání a potenciální zlodějny. Žádejme EU o to, co má dělat ex officio, protože to po ní chtěli její zakladatelé. Musíme vytvořit v rámci EU funkční struktury zabezpečující chod občanské společnosti v těch zemích, kde začíná být ohrožena základní svoboda a lidská práva. Jako je tomu postupně také u nás.


Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments