Nabídněme angažmá pani Haldemannové

Švýcarská prokurátorka Graciella de Falco Haldemannová nastavila České republice nemilosrdné zrcadlo. Střepy tohoto zrcadla jsou rozesety do všech koutů naší malebné vlasti. Když pere žena, a má to jako profesi, pak je to pradlena. A když perou muži? Paní Haldemannová prohlásila, že praní špinavých peněz bylo hlavní profesí obviněných ex manažerů MUS. Takže to budou asi práči. Kolik je u nás takových mega práčů?

 

Proč se nikdo neptá na linku MUS – Škoda Plzeň – ČEZ? Kde je Miloš Zeman? Kde jsou jeho „čisté ruce“? Kde je jeho slavná věta z prezidentské kampaně o tom, že se s ním vrátí zákon? Co mu asi radí náčelník svazu průmyslu, ministr vnitra, ministryně spravedlnosti nebo jeho blízcí manažeři Lukoilu? Kdepak jsou všechny ty slavné vládní i nevládní protikorupční komise?

 

Rozsudek švýcarského soudu je zajímavým tématem i v zahraničí. Civilizovaný svět se bude ptát na postoj české reprezentace a podle toho na nás bude nahlížet. Není divu, že je státní kasa děravá, když z ní „práči“ vysávají zdroje.

 

Mám jednoduchý návrh pro našeho prezidenta, vládu, senátory a další zástupce lidu. Pozvěte na tříleté angažmá paní Graciellu de Falco Haldemannovou a dejte ji mandát k tomu, aby rozpletla sítě českého klientelismu, propojeného s organizovaným zločinem, který ovládá a řídí řadu klíčových procesů v naší zemi. Pani Haldemannové bych poradil, ať osloví i bývalé policisty, zpravodajce a analytiky. A ono by se to začalo rychle skládat jako puzzle. Namítnete, že je to nestandardní návrh. To je jistě pravda. Ona totiž situace u nás je velmi mírně řečeno již dávno více než nestandardní. Pokud nám tento políček z Bellinzony stačit nebude, pak nám není pomoci. Zvítězí-li totiž to české „klídek a smrádeček“, pak lze důvodně předpokládat, že nám vbrzku zůstane jen ten smrádeček, kterému se ostatní raději obloukem vyhnou.

 

Opět doporučují četbu na www.mapovani.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments