Naprosto jasné a logické vyústění občanské války v Sýrii

Nejdříve několik prohlášení politiků:

Útok v Gútě označil Obama za nejhorší útok chemickými zbraněmi v 21. století: „Mladí chlapci a dívky, které plynem usmrtila jejich vlastní vláda. To je přímý útok na lidskou důstojnost. Je také vážnou hrozbou bezpečnosti našeho státu. Jaký signál vyšleme, jestliže bude moci diktátor veřejně usmrtit stovky dětí a nezaplatí zato žádnou cenu?“


Americký ministr zahraničí označil syrského prezidenta Bašára al-Asada za „zločince a vraha“ a řekl, že Spojené státy nemohou dovolit diktátorovi, aby mu prošly tak vážné zločiny. „Historie nás bude soudit velmi vážně, pokud nebudeme reagovat na diktátorovo zlovolné použití zbraní hromadného ničení,“ řekl Kerry reportérům ve Washingtonu.


V neděli Bílý dům řekl, že má „jen velmi málo pochyb“ o tom, že chemické zbraně proti svým vlastním občanům použila vláda Bašára Assada, v pondělí pak ministr zahraničí John Kerry to tvrzení povýšil až na „nepopiratelné“ – a obvinil Asada z „morální oplzlosti“.


Západ bude usilovat o zdržení se pozemního vpádu, ale stejně jako v Jugoslávii 1999 hodlá ničit infrastrukturu, vojenskou, politickou, sociálněekonomickou, s využitím převahy v raketových zbraních.


Britové zdůvodňují záměr o vybombardování Sýrie principy „humanitární intervence.“ Z hlediska britského ministra zahraničí Williama Haguea budou tyto válečné akce legální, úměrné a sledující cíl záchrany života cestou odvrácení dalšího použití syrských chemických zbraní.


Zvěrstvo v Sýrii, kde celkem zatím zemřelo podle vzbouřeneckých zdrojů 322 osob, označil americký ministr zahraničí John Kerry za „morální obscénnost“.


Cameronův mluvčí v úterý údajný chemický útok v Sýrii označil za „naprosto odporný“ a dodal, že vyžaduje reakci mezinárodního společenství. Podle něj Británie zvažuje „přiměřenou odpověď“.


Tak to bychom měli prohlášení politiků, všimněte si, jak se ohání morálkou a humanismem.


Jenomže:

Carla del Ponteová uvedla, že chemické zbraně použili rebelové, nikoliv vládní síly.

Samotní rebelové se ozvali s prohlášením, že sarin jim dodala Saudská Arábie.


Takže co teď s tím?

 

Po tak silových prohlášeních budou USA (Británie a Francie) muset pomoci Asadovi potrestat rebely a budou nuceni také vybombardovat Saúdskou Arábii do doby kamenné. Jiné řešení přece není. Jinak by se politici USA, Británie a Francie zesměšnili před celým světem.

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments