Naši páni ministři

Co mají společného minulý a současný ministr sociálních věcí? Odpověď je prostá – asociální chování, uplatňované na těch, kteří se nemohou bránit. Zatímco minulý ministr Nečas povolil zdravotnické regulační poplatky i zdravotně postiženým včetně nesvéprávných lidí (platí je doteďka) a snížil jim příspěvek na provoz motorového vozidla, pan Drábek je daleko důkladnější. Za jeho vlády se příspěvek na auto přejmenoval na mobilitu, což zřejmě mělo vliv na jeho další, tentokrát velmi radikální okleštění. Vymyslel do budoucnosti zrušení kojeneckých ústavů s tím, že o děti budou pečovat placení pěstouni. Domyslel i to, kdo se bude starat o děti zdravotně i mentálně postižené? Kdo se bude starat o odložené romské děti? Pokud se z toho stane obchod, jakou úroveň taková péče bude mít?

Nejnovější hit pana ministra se jmenuje přednostní umisťování romských dětí do školek, i když jejich matky nejsou zaměstnané. Což o to, úmysl je to dobrý, ale v době, kdy nejsou školky ani pro děti zaměstnaných matek? Nebylo by logičtější napřed školky postavit, když už došlo k jejich nesmyslnému zrušení? Nedaleko od nás, v sousední obci se nalézala moderní školka minimálně pro stovku dětí. V době populačního poklesu zůstala prázdná. Aby se náhodou něco nezmeškalo, byla prodána developerovi, který z ní udělal byty. Budova je stále prázdná, protože kdo by měl v dnešní době peníze na předražený byt, a obci nyní školka velice chybí.


V době, kdy jsou nemilosrdně ždímáni invalidi, důchodci a vůbec lidé neschopní obrany, se připravuje další úleva pro nejvyšší příjmové skupiny v podobě snížení plateb povinného pojistného. Asi proto, aby této vrstvě zbyly peníze na investice, například do víkendového golfu v Dubaji.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments