Nemáme už žádné svobody, kvůli kterým by nás mohli nenávidět

Pamatujte, že (ti zlí) nenávidí naše svobody.


Pamatujte také, že následkem 11. září nám to ti váleční zločinci řekli opakovaně. Toto je jeden příklad od George W. Bushe: „Nenávidí to, co vidí v této místnosti – demokraticky zvolenou vládu. Jejich vůdcové jsou samozvanci. Nenávidí naše svobody – naši svobodu vyznání, naši svobodu slova, naši svobodu volit a shromažďovat a nesouhlasit s spolu navzájem.“

A další: „Musíme být silní a rozhodní. Musíme zastavit ty zlé, tak aby naše děti a vnoučata mohla okusit mír, bezpečnost a svobodu v té nejlepší zemi na světě… Chápeme, že jsme jeden národ; chápeme, že jsme jedna země. Jsme jednotní od pobřeží k pobřeží v rozhodnutí a pevném odhodlání udělat vše pro to, aby právo zvítězilo.“

Pamatujte také, že tato svoboda, která inspirovala všechnu tu nenávist, je zakotvena v americké Ústavě: „Kongres nesmí vydávat zákony zavádějící nějaké náboženství nebo zákony, které by zakazovaly svobodné vyznávání nějakého náboženství; právě tak nesmí vydávat zákony omezující svobodu slova nebo tisku, právo lidu pokojně se shromažďovat a právo podávat státním orgánům žádosti o nápravu křivd.“ (1. dodatek Ústavy USA – pozn. překl.)

Pamatujte si, že slova "svoboda" a "ti zlí" také jsou zakotveny v jazyce „hvězd“ korporátních médií a politiků. Připomeňme si slova, která pronesl Barack Obama ve svém projevu poté, co mu byla udělena Nobelova cena míru: „Služba a oběti našich mužů a žen v uniformách přinesly mír a prosperitu od Německa až po Koreu a umožnily demokracii, aby se udržela i na takových místech, jako je Balkán. Nenesli jsme toto břemeno proto, abychom prosadili svoji vůli. Činili jsme tak z našeho vlastního osvíceného zájmu – protože se snažíme o lepší budoucnost našich dětí a vnoučat, a protože věříme, že jejich životy budou lepší, pokud děti a vnuci „těch ostatních“ budou moci žít ve svobodě a prosperitě.“

A už je tady zase to slovo „svoboda“. Ale v tomto odstavci poukazuje na poskytování svobody těm, jejichž země jsme napadli a obsadili, protože jsme se „snažili“ cosi dobrého (?) šířit poskytováním „svobody a prosperity“ ostatním.

A teď si uvědomte, že Spojené státy mají úřady a zákony na ochranu svobody, aby se zabránilo těm zlým škodit. Zde je jejich seznam:

Ministerstvo státní bezpečnosti (Department of Homeland Security – DHS)

Úřad pro bezpečnost dopravy (Transportation Security Administration – TSA)

Úplné informační vědomí (Total Information Awareness – TIA)

Vlastenecký zákon (Patriot Act)

Zákon o vojenských komisích (Military Commissions Act)

Zákon o domacím terorismu (Homegrown Terrorism Act)

Rezoluce Sněmovny reprezentantů č. 347 (House Resolution 347)

Zmocňovací zákon o národní obraně (National Defense Authorization Act)

A přemýšlejte o květnovém summitu NATO v Chicagu. Nejdříve si však přečtěte článek od Johna LaForge kvůli jeho přehledu „úspěchů“ misí NATO, z něhož se vám bude zvedat žaludek.

A teď jsem si udělala přestávku v psaní a zkontrolovala svoji poštu a přečetla ve Free Press tohle: „Ať už jste akreditovaný novinář, demonstrant nebo divák, co má mobil s fotoaparátem, máte garantovánu svobodu slova, svobodu shromažďování a svobodný přístup k informacím. Vaše právo na zaznamenání veřejné události musí tedy být chráněno.“

Ne každý to bohužel takto vidí. Stupňují se konflikty mezi těmi, kteří se pokoušejí přinést svědectví na jedné straně, a místní policií a vládních představitelích na straně druhé. Až příliš často je předmětem sporu 1. dodatek americké ústavy.

V roce 2011 se rozjely demonstrace a předvolební akce, a proto musíme chránit tato práva a ochránit ty sítě, které nám pomáhají vyjádřit naše politické přesvědčení. Naše právo zaznamenávat události, které je založeno na 1. dodatku, se musí vztahovat na každého.

Chicagský starosta Rahm Emanuel však vydal úřední omezení této výsady (té svobody, pro niž nás ti zlí nenávidí) jistými vyhláškami, které zůstávají v platnosti i po summitu:

Oprávnění starosty ke koupi a rozmístění bezpečnostních kamer po celém městě, a to bez jakékoli kontroly.

Omezení veřejné činnosti, včetně zvuku z reproduktorů a ranních shromáždění.

Omezení průvodů, včetně požadavku na zakoupení pojistky v hodnotě jednoho milionu dolarů a registraci každého transparentu či plakátu, který bude držen více než jednou osobou.

Pravomoc vyslat kromě chicagské městské policie mnoho různých typů zaměstnanců vynucujících právo.

Strach a hrozba ze ztráty svobody se po 11. září staly dokonalou Petriho miskou pro vládu korporací a nákazu utajování, špehování, zastrašování, represivních opatření a nekonečné války.

Pozorně si přečtěte sekci „Police Forces“ na Wikipedii. Spolu s tím a se vším, co bylo výše uvedeno, pravda o této svobodu nenávidějící propagandě osvětluje ubohost obětí. Příliš mnoho z posvátných svobod bylo odstraněno skutečnými nepřáteli – zločinci z Wall Streetu a jejich loutkami, kteří sedí ve „vůdčích“ pozicích v americké vládě.

Pokud na nás „ti zlí“ útočí jenom proto, že nenávidí naše svobody, nemají nás už za co nenávidět.

Missy Beattie žije v Baltimore ve státě Maryland. Můžete jí napsat na missybeat@gmail.com

Převzato z Counter Punch

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments