Nepřizpůsobiví občané

V poslední době se u nás objevil nový termín – nepřizpůsobivý občan. Kdo to je nepřizpůsobivý občan? Podle médií je to cikán nebo jiný druh občanů práce se štítících. Nebo jen lidí bez práce, kteří jsou nuceni si zajišťovat obživu jinak. Možná přijde někdo s tím, že to mají v genech. A že by se proto měli eliminovat – vyřadit z naší společnosti.

To bude první krok k novým koncentrákům – novým vrcholům naší české demokracie. Podle nálady na severu je to jen otázka času. Nevím, jak na tento termín novináři přišli. Svým způsobem došli k nějakým názorům, ale jejich dogmatická nátura ho připsala nesprávným lidem. Naši romští občané rozhodně nejsou nepřizpůsobiví – spíše naopak. Perfektně se své situaci přizpůsobili – a jen proto mohou přežívat. Kdyby se nepřizpůsobili, tak už by dávno vyhynuli. Oni nemají šanci dostat práci.

U nás vládne – za líbivými slovy o tom, že každý má šanci – rasismus a xenofobie jako hrom. Stačí se podívat na některé transparenty obhájců přizpůsobivých. A jsme u toho, kdo je přizpůsobivý. Přizpůsobivý občan je moula, který pracuje v nelidských podmínkách v podnicích patřících nadnárodním korporacím. Musí dělat na pásu, na záchod chodí na povel, nesmí se ohlédnout a poslouchá příkazy lokajů. Přizpůsobivý je občan, který moc nepřemýšlí a přidá se vždy k někomu – třeba k organizátorům těch manifestací na severu Čech. Všichni ti křiklouni se přidají k davu a řvou jejich hesla. Žádný z nich se nepozastaví nad tím, kdo celou situaci způsobil. Nezeptá se, proč ti lidé kradou, proč jsou takoví, jací jsou. Vždyť před pár (dvaceti) lety tady takový problém nebyl. Všichni cikáni byli 8 a více hodin v práci a potom měli dost poctivě vydělaných peněz. Večer mohli jít do hospody, ale v deset museli být doma, protože vstávali brzo do práce. Zkrátka byl tady pořádek. Ale žádný z těch „přizpůsobivých“ není schopen přiznat, že by stačilo dát těm lidem práci.

Oni by (určitě většina) rádi pracovali. Ale nemohou. Tady jim práci nikdo nedá. A vláda, potažmo samospráva, nic nedělá. Tento problém se musí řešit od kořenů. Ale dokud se vláda bude zabývat tím, jak nás okrást na dřeň, se situace nezmění. Naopak – řady těch opravdu přizpůsobivých se budou rozšiřovat. S růstající nezaměstnaností, s rostoucím počtem lidí neschopných splácet dluhy, které si udělali v lepších dobách, budou růst řady bezdomovců. Bezpečnost na ulicích bude klesat. A vláda nás bude přesvědčovat, že si každý musí pomoci sám. Žijeme ve společnosti, kde každý může být milionářem. Jak to říkají v Americe? Z čističe bot milionářem. Bohužel, u nás je málo čističů bot a taky lidí, kteří by si je nechali vyčistit. Holt, nikdo to nemá v Česku lehký. Co se dá dělat.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments