Nevolníci pod dohledem státu

Přestože nejsem superman,nepovažuji se za lenocha ani neschopného člověka.Vychovávám děti, pracuji, 8 let jsem studoval při zaměstnání, abych si zvýšil kvalifikaci, kterou jsem v mládí trošku podcenil. Přesto jsem od roku 1990 již 2x okusil pocit být nezaměstnaný a zaevidovaný na Úřadu práce. Pokud vím, podpora na Úřadu práce je 2 měsíce 65 %, 2 měsíce 50 % a 1 měsíc 45 % výdělku z předchozího zaměstnání.


Rád bych se zeptal Vás ostatních,jak je možné chápat novinky z dílny naší vlády, které mne opravdu zarazily. "I lidé, kteří jsou nezaměstnaní jen krátce, budou muset nově přijmout nabídku veřejně prospěšné práce. Za ně sice – oproti veřejné službě – náleží mzda, ta je ale vzhledem k rozsahu a charakteru práce nepatrná. Dosud bylo potřeba, aby tyto práce odpovídaly nejen zdravotnímu stavu uchazeče, ale také jeho kvalifikaci. Od roku 2012 má právě druhá z podmínek – kvalifikace – odpadnout. Nová pravidla přitom přinesou následující "past": Pokud uchazeč takovou práci přijme, přijde o podporu v nezaměstnanosti. Už od letošního roku totiž vláda zrušila možnost alespoň malého přivýdělku k podpoře. Člověk, který za veřejně prospěšné práce (v rozsahu jen pár hodin měsíčně) dostane paradoxně třeba i mnohem méně peněz, než by dostal jako podporu v nezaměstnanosti. Podle Drábka nicméně může požádat ještě o dávky v hmotné nouzi, tedy pomoc pro nejchudší. Jestliže uchazeč takovou práci bez vážných důvodů odmítne, bude na tom ale ještě hůře: Nejenže přijde o podporu v nezaměstnanosti, ale nedostane přitom ani minimální odměnu (za veřejně prospěšnou práci) a zanikne mu i nárok na dávky hmotné nouze."


Tento stav chápu tak, že pokud Vám na ÚP nabídnou tyto práce hned první týden, v podstatě přijdete o podporu vypočítanou z přechozího zaměstnání a budete žít za almužnu, kterou dostanete za zametání ulic. To je vynikající způsob jak opět okrást občany. Rád bych dodal, že přes názory pravicově smýšlejících lidí, že na "pracáku" jsou jen "nefachčenka a lenoši", se tam dostanou statisíce lidí, kteří zaměstnání ztratili nebo nemohou najít i přes svoje nesporné kvality i případné vzdělání. Je to jen další důkaz toho,že tato nelidská sebranka chce z většiny národa udělat žebráky a nevolníky.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments