Nezabíjejí daně, ale zlodějina

Září 24, 2012

Když propukla metanolová aféra, vyrojili se okamžitě mudrci a věrozvěsti, kteří měli jasno v tom, kdo za ni může: je to prý stát, který ji způsobil tím, že na alkohol uvalil zvláštní daň. Stačí snížit spotřební daně, a je po problému (v představách těch lidí neexistuje problém, který by nešlo vyřešit snížením daní); jako kdyby legální a zdaněný alkohol neměl na svědomí desítky životů a jeho nebezpečnost nestoupala s dostupností.


Jenže policie zapracovala a dopátrala se původu metanolu v pančovaném alkoholu a ejhle – pachatelé metanol do pančovaného alkoholu přimíchávali úmyslně ve snaze „řešit svoji finanční situaci“. Spotřební daně na luxusní zboží – a co jiného je alkohol, než zbytný luxus – nikoho nezabila, to zlý úmysl to byl. Nebo snad chtějí výše zmínění mudrlanti tvrdit, že kdyby neexistovaly daně, tak by ti výtečnici prostě nekradli a alkohol metanolem nepančovali, i když je litr rumu pořád dražší, než litr kapaliny do ostřikovačů, daň nedaň?


A mimochodem, nebýt daní, tak by mrtvých bylo mnohem více, protože by nebylo z čeho jim platit zdravotní péči, ani by nebylo z čeho platit policii, která teď snad bude schopna přerušit distribuční cesty, ten utrejch zabavit a umožnit tak prodej ostatního alkoholu opět povolit.


Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments