Nezkomunikovatelnost

Nezkomunikovatelnost – tímto obludným výrazem popsal Vít Bárta, VéVéVůdce a zručný loutkovodič všech blonďatých bárbín a Kena Johna, svou hlavní výhradu k aktuálnímu návrhu důchodové reformy. Dokonce pohrozil, že z důvodu tohoto drobného kazu na jinak naprosto bezvadném a logicky provázaném systému nutných změn, bude reforma jeho spolkem potopena, a včera dohodnuté se hned zítra stane nedohodnutým. Pokračuje tak nechutné lavírování party ochotníků, jež usiluje o dvojjedinou roli opozice v koalici. Která si v asociální vládě chce hrát na patrona chudých.


Pravda… Věci Veřejné zdraží léky a knihy, čímž se ostře vymezí vůči farmakoprůmyslu a zazobaným intelektuálům. Věci Veřejné zdraží energie, teplo a nemovitosti, čímž doslova zatopí spekulantům s realitami. Věci Veřejné naopak naservírují na české stoly levné nezpracované ryby, každodenní to krmi dělného lidu. Přesto pohádkových sedmero výjimek, jež Veřejní Věcisté vyjednali, může uspokojit jen málokoho. Nejméně ze všech asi současné důchodce, kteří po celoživotním přispívání na penze svých předchůdců, nákupem zdraženého zboží připlatí i na penze svých dětí. Vít Bárta dále pronesl: "Naši voliči si v žádném případě zvýšení DPH nepřáli, naopak. My jsme našim voličům garantovali, že DPH zvyšovat nebudeme. (…) Nám jde o to, aby to teď TOP 09 a ODS vysvětlili svým voličům. Ony měly tyto teze ve svém volebním programu, my ne."


Přehlédněme nyní, že se ten mladý muž mýlí (…proč jej hned obviňovat ze sprosté lži?). Ve skutečnosti žádná ze současných koaličních stran neměla zvýšení (přímých či nepřímých) daní v pestrobarevné paletě svých slibů. Naopak! Obří daně se staly (vedle obří Paroubkovy bradavice a obřího řeckého dluhu, pochopitelně!) tím nejhrůznějším strašákem v pravicové kampani, jež se ironicky samozvala "Řešení místo strašení". Co přehlédnout nelze, je palogika takových slov… Pokud někdo plní program, s nímž byl zvolen, nutno mu přece zatleskat! Pokud má kdo co k vysvětlování, pak je to politik, který se svým slibům v maximální míře zpronevěřil. Je tedy pouze na Vítu Bártovi a jeho divadélku, aby co nejrychleji "zkomunikovali nezkomunikovatelné".  


Převzato z blogu autora

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments