Novinář jako synonymum idiota


Narazil jsem na zvláštní komentář na Lidovkách.


Tušíte vůbec, že v sobotu měla v Praze svůj sjezd Strana práv občanů Zemanovci? Pokud ne (což lze u nemalé části národa očekávat), ilustruje to bilanci letošního roku.


Dále máme už jen informace o tom, jak ti či oni sjezdovali v utajení a jak prezident je vlastně fuj.


Vtip je v tom, že k nějakému utajení vlastně nedošlo. I Lidovky věnovaly výstupům z "tajného" sjezdu článek, ale na rozdíl od slezin jiných partají to nepovažovaly za něco moc důležitého, čemu by se měly více věnovat. Tedy až na komentář, kdy jimi a mnoha jinými médii shrnutý sjezd označily za "téměř utajený."

¨

Je fakt, že český pravicový čtenář žije ze dne na den a včerejší informaci si neumí dohledat, ale podle výstupu pana Petráčka by měl automaticky považovat za pokoutné chování kongresy snad téměř všech stran s výjimkou ODS, ČSSD a momentálně módní TOP09. Proč se podle stejné zásady v utajení schází Zelení, ANO či internetová superstrana bez reálných výsledků Svobodní?


Toto je téměř dokonalý příklad vytváření umělé reality, kdy to, o čem novináři neinformují, vlastně podle nich neexistuje, či dokonce podle správného výběru slov vypadá tak nějak podezřele. A čtenář by to měl odebírat stejným způsobem…


Převzato z Modré Šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments