O čem se nemluví v kauze Nagyová

Na páteční tiskové konferenci státních zástupců a ÚOOZ nepadla jedna zásadní věc a nezaregistroval jsem jí zatím ani mezi nejrůznějšími texty komentátorů a v médiích.


Jaký motiv měl a kdo vlastně přes Nečase uplácel rebelující poslance? Ani malé dítě přeci nemůže věřit tomu, že celá záležitost byla kvůli jednomu procentu DPH.


Jasným vodítkem může být, jaké zákony byly schváleny bezprostředně po nástupu nových poslanců. Bylo to 7. 11. 2012 a ještě po půlnoci již 8. 11. (psalo se o tom pak jako o nové Bílé Hoře). Schválené zákony se týkaly kromě již zmíněných nových daňových sazeb: balíku zákonů týkajících se druhého pilíře důchodové reformy a Církevních restitucí a schválení nového trestního zákoníku (detaily zde).


Vyloučíme-li systémové zákony, zbývají Církevní restituce a důchodová reforma. V obou případech mluvíme o transferech peněz v řádu sto a více miliard Kč jasně vymezeným skupinám.


Právě rebelující poslanci díky svým kontaktům a pozicím bezpochyby věděli více než jiní. A možná chtěli svůj díl kořisti.


Vyšetřovatelé mají tedy na stole ještě jinou ligu, než jsou provinční kmotříčci Rittig, Janoušek a spol. Nezbývá než doufat, že budou mít dostatek odvahy rozkrývat i zde. Držme jim palce.


Převzato z blogu autora na Aktuálně

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments