O odpovědně hospodařící antikorupční vládě

Vládne nám vláda, která sama sebe definovala jako vládu odpovědně hospodařící a antikorupční.


Přesto, že tiskem i před soudem proběhlo a do ztracena vyšumělo několik korupčních podezření, případně kauz (za všechny namátkou kauzy Bárta versus Škárka a Kočí, Kocourek, Drobil, ProMoPro, IZIP, IDTAX, nyní se otevírá kauza CASA), antikorupční vláda sestavená z mnoha podezřelých odklaněčů vládne spokojeně dál.


Přesto, že experimenty vrchního mága z ministerstva financí se opakovaně a dlouhodobě neosvědčují a nárůst dluhu pod jeho taktovkou se nezastavuje (nyní již dokonce vlivná mezinárodní instituce odmítá proplácet dotace kvůli podivně vedeným ministerským auditům), daňové experimenty vedou k opakovanému nárůstu výpadku daňových příjmů, což setrvale potvrzuje ministrovu nekompetentnost a diletantství – odpovědně hospodařící vláda vládne spokojeně dál.


Nic na tom nemění ani fakt, že se nepotvrdilo, že ČR je ostrůvkem stability v moři krize a spíše naopak se potvrdilo, že ČR je pod vedením současných odborníků ze Strakovky ostrůvkem úpadku v moří ekonomického oživení a namísto pomalejšího bohatnutí většina společnosti chudne mnohem rychleji, odborně tunelovaný a zadlužovaný stát se rozpadá, ekonomika chřadne a žádnou smysluplnou vizi kromě "proškrtání se k prosperitě" nám vládní válec nenabízí, vládne ulhaná vláda spokojeně dál.


Vláda se zaštiťuje slovy o demokracii a právním státě. Přitom opozici v parlamentu odmítá byť jenom vyslechnout a každý její návrh je předem zamítnut, poslaneckou imunitu uplatňuje zcela selektivně podle toho, jestli jde o koaličního anebo opozičního politika, vládne ve spoluúčasti s nikým nevolenou stranou politických přeběhlíků a odpadlíků, občanská veřejnost je pro ni "lůza a ulice" a ministr financí s premiérem otevřeně zastrašují policii mající snahu po letech tolerování konečně začít vyšetřovat korupční kauzy politiků a ministr financí, záštita účelného vynakládání každého pětníku ze státních financí otevřeně obhajuje tunely a rozkrádačky z minulých desetiletí – vláda kmotrů vedoucí otevřenou válku o dominanci na pravém křídle politického spektra bojující o majetek a moc v zemi vládne spokojeně dál.


Jak je to vůbec možné? Jak to, že po vzoru vlád v tzv. západních demokraciích česká vláda již dávno nepadla? Jak to, že tzv. hlídací pes demokracie netříská a nebubnuje na poplach, nepropírá donekonečna vládní přešlapy, necupuje ministry i premiéra, neburcuje veřejné mínění, nesnaží se o nápravu politické kultury a morálky, jak to že trvale nepoukazuje na fakt, že "král" je v podstatě nahý a vládní klišé o odpovědném hospodaření a antikorupce jsou pouze účelovou snůškou demagogických a propagandistických nesmyslů? Dokdy si štípání dřeva na svých zádech nechají občani líbit? Dokdy se nechají vodit za nos, rozkrádat si v přímém přenosu za bílého dne stát a veřejné služby, ožebračovat a zadlužovat se? Kde je ta hranice, kdy pravicí zvaná "lůza" vyjde do ulic a sametově vymete Augiášův chlév ze Strakovky a vynutí si provedení nápravy?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments