ODS chystá umístěnky pro lékaře a výjezdní doložky pro chudé

http://www.borisstastny.cz/files/photo/Boris-Stastny-Komunalni-volby-201010-Tradice-budoucnost-zdravotnictvi-0.jpgPo jednom zvlášť silném, eruptivním výronu modré inteligence na Jánském Vršku, steklo to do Vltavy a pak znečistilo i Labe, jsem navrhoval, aby asi tak dvacet metrů před každým poslancem a funkcionářem ODS chodil zřízenec s modrým praporkem a upozornil tak občany, že se blíží nebezpečný šílenec. Aby se mu stačili uklidit z cesty.

Návrh bohužel neprošel v prvním čtení, ale čas ukázal, jak vážná to byla chyba. Na volno puštění představitelé ODS tak nad sebou ztratili poslední zbytky kontroly a stávají se skutečně vážným problémem.


Příklad: předseda pražské ODS a předseda výboru pro zdravotnictví poslanecké sněmovny Boris Šťastný navrhuje, aby lékaře bylo možné donutit k poskytování zdravotní péče zákonem, který by stanovil trestní sankce za neuposlechnutí rozkazu na nástup do služby. Podle něj „je v zájmu vlády, aby začala uvažovat o zákonné normě, díky která bude za všech okolností schopna zajistit dostupnost lékařské péče“. Jinak řečeno, vzpurné lapiduchy poslat do lapáku. Lapiducháku.


Zajímavé je, že navrhuje, aby to platilo jenom pro lékaře ve fakultních nemocnicích. Slyšel někdy Boris Hrozný o diskriminaci? Třeba by si nějaký privátní doktor také šel rád sednout!


Ovšem: současně říká další funkcionář a zastupitel za ODS, MUDr. Zeman, ředitel nemocnice na Vinohradech, že: „Není jiné cesty, než postupně omezovat lékařskou péči, na kterou bude nárok z povinného pojištění, a stále více zákroků financovat ze zdravotního připojištění poskytovaného soukromými subjekty. Jednoho dne bude muset evropská rovnostářská společnost připustit, že lidé, kteří díky svým finančním možnostem budou ochotni a schopni investovat do svého zdraví více, budou žít v průměru déle a přežijí daleko těžší nemoci, než zbytek populace.“


Takže jak je to? Chce ODS „za všech okolností zajistit dostupnost zdravotní péče“, jak říká Šťastný, nebo „postupně omezovat lékařskou péči“, jak říká Zeman?


Jednoduchou syntézou pak dojdeme k vysvětlení, že ODS chce za všech okolností zajistit zdravotní péči pro bohaté občany. Kulichy. Vykutálené kulichy s kulatými v peněžence.


Vzhledem k tomu, že napětí intelektuálního magmatu v kaldeře ODS dosáhlo dalšího vrcholu, zopakuji svůj legislativní návrh z úvodu, ovšem – vzhledem k recidivám záchvatů šílenství – bude muset být přísnější. Zřízenec, který pochoduje před významným kulichem z ODS, bude, vedle praporku, ještě výstražně troubit na trubku (např. může hrát tu o radaru hvězd a pruhů) a v případě, že doprovází zvlášť nebezpečný exemplář, střílet modré světlice.


Pokud by se i tak situace vymkla kontrole, vždycky přece může kulicha natřít žerdí.

 

Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments