Občan Dominik Duka by měl mlčet

Srpen 10, 2012


V naší zemi probíhá naprosto legitimní debata o zákonu, který je mylně označován za restituce. Jde přitom o čistě politické rozhodnutí, které obdarovává církve a odděluje je od státu za tučnou úplatu. S nějakou spravedlností to nemá nic společného. Žijeme v demokracii, proto na téma různých zákonů mohou být různé názory. Zvláště když, tyto právní normy bezprecedentně obdarovávají nějaké zájmové spolky. A to vše v období hospodářské krize, kdy většině občanů naší země se snižuje životní úroveň.


Prelát Duka, navzdory odkazu Ježíše Krista, se ale v první a jediné řadě zajímá o své tučné koryto. Nějaká demokracie ho naprosto nezajímá. Právo by zde mělo vznikat pouze v zájmu jeho organizace. A pokud se někdo postaví proti tomu, okamžitě začne být pranýřován. Katolická církev má konec konců v psychickém a mediálním tlaku na oponenty velkou zkušenost. A to už od dob různých herezí, kdy lidé s jiným názorem byli označování na všech kazatelnách za něco jako lidožrouty a nepřítele lidstva a víry.


Pravidelně se proti odpůrcům aktuální podoby rozdávacího zákona vytahují řeči o závisti, komunismu a nyní se přidala jako další pseudoargument i Třetí říše. Jenže tady partaigenosse arcibiskup šlápl krapet vedle. O Hitlerově Německu by totiž katoličtí představení měli raději mlčet. Kde se jim to hodilo, tam s nacisty kolaborovali (čest a sláva různým výjimkám, ale to bylo o osobním hrdinství, ne o postoji celé organizace), zvláště v počátcích Třetí říše. Tento postup trval morálně tak dlouho, dokud jejich kamarád s komickým knírkem nezačal prohrávat. V některých případech měli evidentní zájem na některých zločinech, jako byla například katolicizace nacistického Chorvatska (viz fotografie zde – pozor, část pravé katolické lásky je jen pro ty se silnějším žaludkem).A po válce byl také církví umožněn útěk před spravedlností  i některým největším zrůdám Hitlerova režimu.


———————


A tady několik epigramů známého českého závistivého nacisty a komunisty Karla Havlíčka Borovského.


Div-li, že pět chlebů, dvě rybice

nasytily lidstva na tisíce?

vždyť pak podnes ještě tyto divy

tolik tisíc černých pánů živí.

Bůh, náš otec, pro chování

deset nám dal přikázání,

ale církev, naše máť,

zkrátila je v jedno: „Plať!“

Farář dělá z chleba a vína

pro duše selské

tělo a krev:

sedlák dělá tělem a krví

pro tělo kněžské

víno a chleb.

a možná speciálně pro hraběte Dooku tento "socialistický maoista" napsal:


Kalkulujíc velmi zdravě, 

svatá církev mitry vymyslila: 

totiž že má málo v hlavě, 

na hlavu si mnoho postavila.


Převzato z Modré Šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments