Odhlasován konec antikomunismu

Říjen 19, 2012

Snad si najdu trochu času, abych udělal seriózní rozbor výsledku krajských voleb, teď jen krátce.


Přes hysterii mainstreamu, který jen potvrzuje staré rčení, že nejhorší smrt je z vyděšení, se po praktické stránce toho zatím mnoho nestalo. Komunisté sice přeskočili všeobecně nenáviděný pravicový blok, ale pokud bude stávající elita (k níž je třeba počítat i ČSSD) udržet moc i v krajích, povede se jí to celkem pohodlně. Vláda může pokračovat dál, jako by se nic nestalo, možná jen zjemní rétoriku. Navíc pro bolševiky je nevýhodné převzít krajské funkce a místo toho by se měli chystat na parlamentní volby a vítězství v nich. Zde je klíč k moci ve státě. Ztratí-li, i přes neuvěřitelně hloupou kampaň modrých a pravdoláskařů, image skutečné opozice, nemají šanci.


Změnila se jen jedna maličkost. Polistopadovému establishmentu konečně došlo, že antikomunismus už nefunguje, je kontraproduktivní a navíc neexistuje žádná jiná nosná idea, která by mohla „utahování opasků“ a tzv. „reformy“ učinit stravitelnější a ospravedlnit tento způsob vládnutí. 90. léta, doba pravdy, lásky, antikomunistického zastrašování a nekonečné zlodějiny jsou pryč. Nacionalismus je zdiskreditován, nekonečný růst kapitalismu v troskách, svoboda se vytratila a demokracie zbyla jen karikatura. Už chápou, že dav toho má dost a spojí se i s ďáblem. Chce vidět krev, tentokrát tu jejich.


Převzato z Nautila


Stanův komentář: V senátních volbách se ukázalo, že antikomunismus ještě zcela mrtev není. Zdá se, že stále ještě existuje přibližně desetina voličů, která se ve 2. kole v 11 volebních obvodech zmobilizovala proti volbě komunistů. Pokud takto rychle mizí primitivní antikomunismus, zůstává dnešní česká pravice jako nahá v trní. Nemůže totiž lidem nabídnout nic jiného než zlodějiny a utahování opasků.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments