Parlamentní kabaret …a co bude dál?

Tak nám neschválili vládu, paní Müllerová, chtělo by se konstatovat Švejkovými slovy.


Po parlamentní exhibici nezískala vláda Zemanova premiéra Rusnoka podporu parlamentu. Vtip je v tom, že proti bylo pouze 100 poslanců bývalé koalice. 2 poslanci ODS a šéfka nikým nevolené strany Peake nehlasovali spolu se svými stranami a tím vyšlo najevo, že ani v takto klíčové otázce nemá potenciální staronová koalice v čele s Miroslavou Němcovou avizovanou (a médii bez přestání vytrubovanou – pozn. edit.) stojedničkovou parlamentní  většinu. Prezident Zeman velice trefně naznačil, že bez ohledu na výsledek hlasování nechá svou Rusnokovu vládu vládnout třeba až do voleb. Odůvodnil to tím, že nemůže dopustit konflikt zájmů bývalých ministrů, kteří by při opětovném uchopení moci mohli odpovědně antikorupčně mařit práci vyšetřovacích orgánů při vyšetřování své vlastní možné korupce.


Vedení ČSSD požaduje předčasné volby a pragmaticky lavírující vedení TOP 09 poté, co zjistilo, že se její ministři nedostanou zpátky k moci, oprášilo své starší stanovisko a přidalo se k požadavku ČSSD. Vzhledem k tomu, že komunisté taky požadují  předčasné volby, dá se očekávat hladká podpora tohoto návrhu při hlasování ve sněmovně. Tím by se konečně odblokovala cesta k vyřešení vleklé vládní a parlamentní krize a umožnil vznik vlády opřené o legitimitu danou volbami. Doufejme, že političtí intrikáni opět nepřehodnotí svá stanoviska.


Pokud se to podaří, volby konečně vymetou z parlamentu profláklé trafikanty. Jedinou hrozbou se zdají být nová neokoukaná D-čka a E-čka pravicových stran (kupř. Babišovci, Okamurovci…), které by rády navázaly na úspěch svých předskokanů z TOP 09 a VV. Oligarchové mezičasem rozšířili a upevnili svá mediální impéria manipulující veřejným míněním a budou se snažit protlačit k moci své strany (TOP, ANO, Úsvit…). Doufejme, že se veřejnost z minulých voleb poučila a nezopakuje stejnou chybu. Podle bilboardů u silnic se zdá, že Babišovci již zahájili volební kampaň.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments