Parta „Dolce vita“ pluje dál

Květen 03, 2011

 

http://www.ceskapozice.cz/sites/default/files/imagecache/full_size_content_image/villa2_1.gifČíst novinové zprávy, internetové diskuse či sledovat zpravodajství v televizi může být dnes činnost zdraví škodlivá. Přesto bychom některým informacím měli věnovat alespoň trochu pozornosti.

Podle Centrálního úložiště regulovaných informací České národní banky GŘ ČEZ Martin Roman opět využil štědrého opčního programu společnosti, již spravuje. Od pondělí do středy v tomto týdnu prodal dohromady 330 tisíc akcií v celkové hodnotě 309 mil. Kč. Celkové výnosy ČEZ byly v loňském roce cca 200 mld. Kč. Zisk po zdanění byl cca 47 mld. Kč. ČEZ rozhodl na své Valné hromadě, že vyplatí dividendu 50 Kč na akcii. Stát tak přijde na 18,8 mld. Kč., z celkového objemu 27 mld. Kč.

Ministerstvo financí a ministerstvo životního prostředí připravují návrh na bezplatný převod 58% emisních povolenek českým energetickým společnostem. Na svých oficiálních stránkách se ČEZ chlubí tím, že už v minulosti s emisními povolenkami velmi dobře obchodoval. Na stejných stránkách si pochvaluje i své údajně velmi úspěšné akvizice a investice na Balkáně. Doporučuji si přečíst poslední vydání Reflexu.

Rozsáhlý materiál o tom, kdo vládne Česku, pod názvem Republika kmotrů, je zajímavé čtení. Do textu se kupodivu dostal i Martin Roman. Se svou troškou do mlýna přišel tento týden i portál českápozice.cz. Pan šéfredaktor publikoval dva odvážné články. Jeden se týká legendární vily v Monte Argentariu a druhý záhadného „kyperského“ akcionáře v Pražských službách.

Není nezajímavé, že šéfem Pražských služeb je od dob panování Pavla Béma bratr Martina Romana Patrik Roman. A ve stejné době nakoupila Praha docela drahé tramvaje od plzeňské Škody Transportation. Šéf Dopravního podniku Praha jezdí na golf mimo jiné s Romanem Janouškem, Martinem Romanem a jeho sousedy z Chuchle. A tak dále, a tak dále.

Jisté je jedno – v záplavě zpráv a informací bychom se mohli snadno utopit. Je třeba si vytvořit vlastní imunitní systém vůči ohlupování a manipulaci. Na druhé straně bychom ty podstatné věci měli brát vážně. Jinak se nám ta parta „Dolce vita“ bude vysmívat dál a dál. Inu, ČEZko je zkrátka pro některé vyvolené skutečný zemský ráj.

 

Převzato z blogu autora na Aktuálně

 

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments