Petraeus: Afghánci zabíjejí své děti, aby nás očernili!

Únor 22, 2011

Zdálo by se, že už jen snaha zamluvit zabití nejméně 64 afghánských civilistů včetně mnoha dětí může být dostatečným důvodem k dalšímu růstu protiamerických nálad, americký generál David Petraeus ale nejspíš situaci vyhodnotil jako vhodnou k tomu, aby vše ještě významně zhoršil.

Na zasedání za zavřenými dveřmi, na němž se mělo jednat o tom, proč vojáci NATO zabili tolik civilistů, generál Petraeus obvinil rodiče, že upálili své vlastní děti, aby tím navýšili počet obětí a ještě víc zhoršili image Spojených států.

Okupační síly obvykle nepotřebují nikoho, aby jim ještě pomáhal špatnou image dále zhoršovat, nicméně generálovo šokující obvinění vyvolalo v Karzáího vládě skutečnou bouři. Místní afghánské úřady obvinění okamžitě odmítly a důvěryhodnost USA v Afghánistánu klesla na samé dno.

Není to poprvé, kdy USA přicházejí s podivnými hypotézami, s jejichž pomocí chtějí vysvětlovat rostoucí počet civilních obětí v Afghánistánu. Například v květnu 2009 tvrdily, že Taliban v provincii Farah „dopředu zabil" na 140 civilistů a pak jejich těla navozil do domů a nalákal okupanty, aby tyto domy bombardovali a těla zmrzačili. Nějakou dobu trvalo, než americká armáda přiznala, že toto tvrzení bylo zcela smyšlené.

Americká strana pravidelně viní Afghánce z toho, že si vymýšlejí příběhy o zabitých příbuzných ve snaze získat od okupačních orgánů reparace vyplácené za náhodná zabití. Tentokrát je to ale poprvé, kdy někdo obvinil rodiče ze zabíjení vlastních dětí jen proto, aby pohaněli devět let trvající americkou okupaci.

 

Převzato z Literárek

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments