Ples před operou aneb Ples 99%

V sobotu 25. února snobská “elita” pořádá tradiční “Ples v opeře” ve Státní opeře Praha. Na něm se každoročně scházejí ti, kteří se považují za největší elitu této země, od vrcholných politiků přes zástupce magistrátu a podnikatelskou elitu až po hvězdy showbyznysu. Popíjí to nejlepší víno, ochutnávají speciality od těch nejlepší kuchařů, a to vše za cenu vstupenky v řádu tisíců až statisíců korun.


Letos převzal záštitu nad plesem například ředitel Národního divadla Ondřej Černý, který prosazuje sloučení Národního divadla se Státní operou Praha. Kromě toho je znám i podivnými peněžními machinacemi a mnoho lidí si stěžuje, že za dobu jeho ředitelování kvalita představení v divadle klesla, včetně neodborného výběru her, které se zde hrají, a že za tuto dobu odešlo mnoho předních herců do soukromého angažmá.


Další zajímavou postavou je vídeňský politik Michael Häupl, dlouholetý starosta Vídně, kde se každoročně konají plesy v opeře. Mimo jiné tam toleruje i neofašistické buršácké plesy. Dalším člověkem, jenž potvrdil záštitu nad akcí, je pražský primátor Bohuslav Svoboda, kterému se sice podařilo vyhnat z čela města “kmotry”, avšak i jeho provází mnoho podivných zakázek.


Domníváme se, že bavit se za desetitisíce korun v této těžké době je výsměchem obyčejným lidem. Zatímco obyčejní lidé by si na jeden takový večírek vydělávali několik měsíců, oni to utratí za jeden večer. Tento ples je typickou ukázkou snobského a arogantního chování lidí, které jde zahrnout do onoho 1 % vyvolených.


Proto vás zveme na tento den před vchod do Státní opery Praha, kde uspořádáme vlastní kontraples. Ples 99 %. Ukážeme naší “elitě národa”, že je možné se bavit za pár korun a zároveň můžeme poukázat na to, co nás trápí v každodenním životě. Na to, že většina z nás už nestíhá platit ani základní lidské potřeby, že proti nám banky poštvávají ziskuchtivé exekutory, že se nám nelíbí korupce, která provází vrcholné politiky a management…


Akce začíná v 18:00 před budovou Státní opery Praha. Na místě bude živá i reprodukovaná hudba. Přinést hudbu můžete i vy sami. Během večera bude probíhat promítání z protestů hnutí Occupy a rozhořčených. Na místě bude veganský raut, kdy budou moci přítomní ochutnat to nejlepší z veganské kuchyně. Přinést jídlo na ochutnávku můžete samozřejmě i vy. K pití budeme podávat čaj, kávu a svařák. Při příznivějším počasí budou zajištěny i studené nápoje. Vstup zdarma či dobrovolný příspěvek. Ke každému správnému plesu patří také tombola. Jinak tomu nebude ani tentokrát.


Program:


18:00 – 18:15 Úvodní projev k "Plesu před operou"

18:15-18:45 Hyde park

18:45-19:00 Představení veganského rautu

19:00-20:00 Uvítání účastníku "Plesu v opeře" + muzika + promítání

20:00-20:30 Živé vystoupení L.S.Deala (hip-hop)

20:30-21:00 Živé vystoupení Miloše Hlávky (folk)

21:00- ? Volná zábava

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments