Podpořte jednou korunou usporny rozpočet minystra Kaluska


Napsal sem knižku. Robil sem na ni štyry roky, kura, tuž to je skoro celoživotni dilo. Kdybyste viděli, kolik tužek sem rozlamal, kolik rumu s kolou aji rumu bez koly vypil, kolikrat sem usnul na stole pobryndanem rozlitym pivem, no hruza!


Knižka se prodava za 299,-Kč. Tuž, neni to malo, ale počitejte sami. Tiskarňa stala kilo, velkoobchod a knihkupec chtěl 45%, to robi 149Kč, nakladatelovi stačilo 6Kč z vytisku a 14% DPH robi 42Kč. Zisk z jedne knižky, tedy 2kačky zdanim, zaplatim poplatky a ze zbyle 1,-Kč si žiju jak kral.


No ja, ale od přištiho roku Mira zveda DPH na 15%, takže z každe knižky, keru sem celu vymyslel, vyrobil a prodal za 299,-Kč, budu muset okamžitě berňaku odvest 45Kč. Takym opatřenim se ale od Silvestra dostavam do situace, kdy budu na každem vytisku jednu korunu v minusu a nebudu schopny platit Mirovi DPH v plne vyši.


Naprosto jasně si tak uvědomuju, že prodejem každe jednotlive knižky bych okradal statni rozpočet. Kdyby se knižka prodavala v milijardovych nakladach, mohl bych dokonce tento stat totalně zrujnovat.


Obracim se timto na všechny, keři citi zodpovědnost za to, co se robi s jejich daněma, aby mě podpořili, a to 1Kč za každy prodany vytisk. Tim dosahneme teho, že statni dluh, kery enem v přištim roce naskoči o dalšich 100 milijard, nebude prodejem moji knihy dale neuměrně zvyšovany.


Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz


Ladislav Větvička, poradce vlady rozpočtove odpovědnosti, Ateny.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments