Prahu česká protestní pochod k úřadu vlády a okupace ministerstev

Platforma Stop vládě, která sdružuje 75 občanských iniciativ, sdružení a odborových svazů, pozvala veřejnost na protestní pochod, který uspořádá v centru Prahy 22. května. Odboráři a další kritici kabinetu vyrazí v pravé poledne od Domu odborových svazů na náměstí Winstona Churchilla na Žižkově přes frekventovanou magistrálu k úřadu vlády. Novinářům dnes trasu pochodu přiblížila místopředsedkyně Českomoravské konfederace odborových svazů Radka Sokolová.


Připravené jsou i další akce. Počínaje dnešním dnes do 18. května 2012 možné navštívit permanentní petiční a informační stan v Praze na Andělu. Zde jsou k dispozici materiály proti připravovaným „reformám“ a v průběhu dní se zde veřejnost pobavit o dané problematice s odborníky. Každý den pravidelně od 18 hodin jsou na stanu veřejné debaty.


Dnes v permanentním stanu vystoupí předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková, předseda Lékařského odborového klubu Svazu českých lékařů Martin Engel, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása a předseda Svazu pacientů Luboš Olejár.

Na úterním stanu 15. května bude zastoupeno téma školství. Od 18 hodin vystoupí předseda školských odborů František Dobšík s dalšími hosty. Školské odbory společně se studentskou iniciativou Za svobodné vysoké školy zajišťují úterní stan.

Ve středu 16. května od 18 hodin s tématem penzijní reforma vystoupí ekonom Jiří Šteg z iniciativy ProAlt společně s vedoucím právního oddělení ČMKOS Vítem Samkem.

Čtvrteční stan 17. května zaštiťuje Sdružení nájemníků a Národní rada osob se zdravotním postižením. Obě sdružení připravily celodenní zdravotně-sociální poradu, která bude veřejnosti k dispozici od 10 do 15 hodin.

Závěrečná páteční debata v rámci petičního a informačního stanu přiblíží problematiku daňové reformy a přilehlé ekonomické otázky. Vystoupí ekonomka Ilona Švihlíková z Alternativy zdola a makroekonomický expert ČMKOS Jaroslav Ungerman.

V úterý 22. května pořádá platforma Stop vládě protestní pochod od náměstí Winstona Churchilla k Úřadu vlády České republiky. Po tomto vyjádření nesouhlasu s vládními reformami budou následovat akce „Okupujme ministerstva!“. Bude se týkat ministerstev, která připravují asociální reformy. Data okupací budou upřesněna v nadcházejících dnech.

Platforma Stop vládě rovněž podporuje demonstraci „Za přežití seniorů“ 30. května na Palachově náměstí v Praze od 13 hodin, kterou pořádá Rada seniorů ve spolupráci s Národní radou osob se zdravotním postižením. Rada seniorů trvá na valorizaci důchodů dle stávajícího zákona, žádá odložení tzv. druhého pilíře penzijní reformy a požaduje zákon o sociálním bydlení seniorů.

Soková

Na společný protestní pochod Prahou k úřadu vlády pozvala veřejnost na dnešním brífinku

v Domě odborových svazů v Praze místopředsedkyně ČMKOS Radka Sokolová

 

Zdroj: eSondy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments