Pro zloděje zdroje jsou

Zdroje jsou, dokonce neomezené. Ovšem jak na co. Na zdravotnictví, na školství, na vědu a výzkum, na dopravní infrastrukturu, na důchody, na péči o staré, slabé a nemocné či na podporu rodin s dětmi nejsou. Na takovou lumpárnu, jakou jsou tzv. církevní restituce, jsou. Dokonce neomezené, vzhledem k bianco povaze tzv. majetkového narovnání s církvemi, které je ošklivě pokřivené ve prospěch církví a spekulantů těšících se na tučnou kořist, a v neprospěch státu a veřejnost.

Takže až budete platit vyšší daně, a přesto vás u lékaře neošetří, až pro vás nepřijede sanitka, až k vám nedojedou hasiči, až vás policie nechá ve štychu, až si zničíte auto na rozbitých silnicích, až budete bloudit nočním městem, protože nebude fungovat veřejné osvětlení, až vám po zaplacení léků nezbude na jídlo a po zaplacení nájmu na léky, prostě až budete rýt držkou v zemi, nezapomeňte, že to není proto, že by nebyly zdroje, že byste si žili nad poměry, že by stát neměl na provoz fundamentálních veřejných služeb, ale je proto, že musí – a v zkorumpovaných myslích vládní koalice otrávené ideologickým fanatismem platí, že musí – zbýt na enormní, nemravné a nespravedlivé tzv. církevní restituce.

Nemravné a nespravedlivé ve své podstatě a nechutné kvůli způsobu, jakým je vláda s minimální podporou veřejnosti prosadila proti vůli většiny národa, když se opřela o většinu jednoho (sic!) hlasu za korupci odsouzeného poslance. Jeden jediný hlas stačil k přijetí tak zásadního a dalekosáhlého rozhodnutí, jaké zde v novodobé české historii ještě nebylo.

Ani nemá cenu se ptát, proč nebylo pro tak zásadní rozhodnutí vypsáno referendum, protože způsob, jakým bylo přijato a vláda, která jej prosadili, lidé, kteří ji tvoří a podporují a hodnoty, které vyznávají, jsou odpovědí více, než dostatečnou.

Proč? Protože silou, Kaťuškou, silou je to největší potěšení. Protože nic tak nezahřeje u srdce, jako vědomí beztrestnosti. Protože tak voní peníze. Protože tak chutná moc.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments