ProAlt: Ohlasy protestů v médiích

Český rozhlas, Na Václavském náměstí lidé protestují proti vládním reformám

Výročí Sametové revoluce si vybrali lidé mimo jiné i k protestům proti vládním reformám. Asi tisícovka nespokojených se sešla na pražském Václavském náměstí. Demonstraci svolalo sdružení ProAlt. Organizace chce prosadit změny, které budou ohleduplné k sociálně slabším obyvatelům.

‚Změna je možná‘ – to je heslo, které sdružení ProAlt rozdává na žluté nálepce lidem, kteří na náměstí stále přicházejí. Organizátoři by považovali za úspěch, kdyby dorazily alespoň 4 tisíce lidí jako na nedávném protestu na náměstí Republiky. Více zde.

e-Sondy, Pod Svatým Václavem demonstrovali odpůrci vládních reforem

Na Václavském náměstí začala dnes od 15. hodin demonstrace iniciativy ProAlt a dalších občanských hnutí proti podobě vládních reforem. Policisté, kteří byli na místě, uvedli, že akci přišlo podpořit asi 2000 lidí, pořadatelé odhadli počet demonstrantů na víc než 4000. Na začátku k nim promluvil světoznámý slovinský filozof Slavoj Žižek. Demonstraci vyjádřila podporu i Českomoravská konfederace odborových svazů. Proti reformám se demonstrovalo také v jiných českých městech. více zde.

 

České noviny. cz, V Praze protestuje 1000 lidí proti vládním reformám

Praha – Na Václavském náměstí začala dnes odpoledne demonstrace iniciativy ProAlt a dalších občanských hnutí proti podobě vládních reforem. Policisté, kteří jsou na místě, řekli ČTK, že akci přišlo podpořit asi 1000 lidí. Na začátku k nim promluvil známý slovinský filozof Slavoj Žižek. Demonstraci vyjádřily podporu i odbory. Proti reformám se demonstruje také v jiných českých městech. Více zde.

Parlamentní listy.cz, Odboráři protestují i v Brně. Vystaví vládě vysvědčení

Kromě pražských protestů se demonstruje i v jihomoravském Brně. Zde odboráři hodlají nejprve diskutovat a poté vystavit vládě i vysvědčení. Více zde.

ČT24, Na Václavském náměstí protestuje proti reformám asi tisíc lidí

Praha – Na Václavském náměstí začala odpoledne demonstrace iniciativy ProAlt a dalších občanských hnutí proti podobě vládních reforem. Podle odhadů policistů se na místě sešlo asi 1000 lidí. Na začátku k nim promluvil známý slovinský filozof Slavoj Žižek, podporu účastníkům vyjádřily podporu i odbory. Ještě dříve se sešli odpůrci reforem na Staroměstském náměstí a protestuje se i v dalších městech. Více zde.

České noviny.cz, Proti vládním reformám v Ostravě demonstrovalo na 300 lidí

Ostrava – V centru Ostravy dnes proti vládním reformám demonstrovaly asi tři stovky lidí. Do akce, kterou pod heslem „Je nás 80%, tak dejme o sobě vědět!!!“ pořádala občanská iniciativa ProAlt, se zapojili i odboráři Dopravního podniku Ostrava. Více zde. Fotogalerie z Ostravy je zde v deniku.cz.

Parlamentní listy, Na demonstraci v Olomouci přišlo 200 lidí

Demonstraci v Olomouci předcházely na Horním náměstí projevy, ale i divadelní vystoupení. Na setkání však dohlížely desítky policistů. Bylo to především kvůli možnému střetu mezi anarchisty a pravicovými extremisty, kteří shromáždění z dálky přihlíželi. Nakonec ale k žádným incidentům nedošlo.

Nakonec se sešlo dvě stě protestujících. A to na místě, kde se proti režimu demonstrovalo před 22 lety, vyjadřovali především své zklamání. „Zažila jsem rok 1989, kdy jsem tady nadšeně cinkala klíči s tím, že se budou mít mé děti lépe. Jsem z toho dnes zklamaná,“ uvedla ve svém projevu zhruba padesátiletá Olomoučanka. Více zde.

 

Zdroj: ProAlt

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments